Medycy z Bliskiego Wschodu wierzyli, że stopy są źródłem mądrości - ujawniają, gdzie w ciele gromadzi się stres i emocjonalny ból. Mówią też prawdę o obecnym stanie zdrowia i samopoczuciu człowieka. Nie bez powodu chińskie punkty refleksologiczne w stopach odpowiadają poszczególnym obszarom ciała. Sprawdzając ich wrażliwość, może dociec, co dzieje się z wybranym narządem. Gabinet medycyny naturalnej Ormonida w Milanówku oferuje refleksologię stóp w konkurencyjnej cenie. Kiedy warto z niej skorzystać?

Leczniczy masaż stóp – dla zdrowia i dobrego samopoczucia

Na stopach znajduje się aż 7200 zakończeń nerwowych, które łączą się z różnymi częściami ciała. Osobą, która jako pierwsza rozrysowała obszary na stopach, była Eunice Ingham, fizjoterapeutka i twórczyni metody masażu Ingham Reflex Method of Compression Massage. Z jej dokonań do dziś korzystają specjaliści zajmujący się medycyną naturalną.

Eunice Ingham mocno czerpała z medycyny bliskiego wschodu. Swoją pracę z pacjentami oparła na złożeniu, że przez organizm człowieka przepływa energia, a gdy dojdzie do zablokowania kanałów energetycznych, ciało słabnie, co daje początek chorobie.

Refleksologia polega na wykonywaniu masażu stóp dopasowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta. W czasie trwania takiego masażu terapeuta wywiera delikatny nacisk palcami na wybrane receptory w stopach, co pobudza samolecznicze siły organizmu. Czasami specjalista masuje także dłonie, uszy lub inne części ciała.

Refleksologia w gabinecie medycyny naturalnej Ormonida

Właścicielką gabinetu medycyny naturalnej Ormonida jest Dorota Zabrocka, certyfikowana terapeutka, która od lat zajmuje się wykonywaniem leczniczo-relaksacyjnych masaży stóp. Usługę poprzedza wnikliwy wywiad, który pozwala specjalistce ustalić problemy zdrowotne lub emocjonalne, z którymi zgłosiła się do niej dana osoba. Na ich podstawie Dorota Zabrocka planuje przebieg masażu, a w czasie jego trwania, skupia się na receptorach, które powiązane są z problemem zdrowotnym/emocjonalnym pacjenta. Jakie efekty daje refleksologia stóp?

  • Powoduje przypływ energii i sił witalnych,

  • łagodzi stres,

  • pomaga w zwalczaniu infekcji dróg oddechowych,

  • poprawia pracę układu krążenia, nerwowego i narządów wewnętrznych,

  • likwiduje obrzęki,

  • łagodzi bóle kręgosłupa,

  • przynosi ulgę w migrenie i przy bólach menstruacyjnych.

Kto powinien skorzystać z tego typu zabiegów? Na terapię do gabinetu Ormonida zgłaszają się przede wszystkim osoby przeciążone obowiązkami zawodowymi i domowymi, migrenicy, seniorzy oraz panie borykające się z typowo kobiecymi problemami. W zasadzie każdy może sprawdzić, jak refleksologia stóp zadziała w jego przypadku. Wyjątkiem są kobiety w zaawansowanej ciąży, gdyż pobudzenie określonych receptorów na stopach może wywołać akcję porodową.