Przychodnie dla kotów i psów – zakres udzielanej pomocy

Materiał partnera
2019-07-26
weterynarz

Nie każda lecznica dla zwierząt może pochwalić się szeroko wyspecjalizowanymi weterynarzami, innowacyjnym sprzętem, czy też szeroką ofertą udzielanej pomocy domowym czworonogom. Na szczęście takich gabinetów jest w Polsce coraz więcej, a właściciele psów i kotów, nie tylko udają się na wizyty kontrolne, ale również profilaktyczne, czy specjalistyczne, dotyczące nawet stomatologii zwierzęcej!

Profilaktyka zdrowia psów i kotów

Profilaktyka zdrowia psów i kotów, może dotyczyć wielu kwestii zdrowotnych, od układania prawidłowej diety dla naszego pupila, przez rekomendowanie odpowiednich środków ochrony uzębienia, po oczywiście szczepienia. Dla kotów wykonuje się te przeciw białaczce, wściekliźnie, chlamydiozie, herpezwirozie, celiciwirozie, panleukopeni, a u psów przeciwko nosówce, parwowirozie, leptospirozie, parainfluenzy, wściekliźnie, a także chorobie Rubartha.

Każdy właściciel czworonoga przynajmniej raz w roku powinien przychodzić ze swoim zwierzęciem na badanie krwi, moczu i kału, a w przypadku starszych zwierząt, na specjalistyczną diagnostykę obrazową.

Położnictwo i rozród

Kolejną dzieciną, którą zajmują się najlepsi weterynarze, jest położnictwo oraz rozród. Nie tylko dotyczy ona prowadzenia ciąży u suk oraz kotek, ale również leczenia niepłodności, czy leczenia schorzeń poporodowych. W zakresie ginekologii, najlepsze lecznice, podejmują się nawet terapii onkologicznych, związanych z nowotworami łagodnymi oraz złośliwymi.

Chirurgia i choroby zewnętrzne

Najlepsze przychodnie weterynaryjne, są również miejscami, gdzie psy i koty, otrzymują pomoc w zakresie leczenia chorób kardiologicznych, stomatologicznych, dermatologicznych, neurologicznych, czy urologicznych. Wielokrotnie jest to możliwe dzięki wykonywaniu specjalistycznych badań obrazowych, a także laboratoryjnych. Dobra lecznica z pewnością posiada również sprzęt, pozwalający na przeprowadzanie zabiegów chirurgii miękkiej, czy też głowy. Mowa między innymi o takich operacjach, jak sterylizacji i kastracji, chirurgicznym usuwaniu guzów gruczołu mlekowego, czy też o korekcji wad powiek.

Prywatna Przychodnia dla Zwierząt w Gorzowie Wielkopolskim

Jedną z najbardziej innowacyjnych i szeroko wyspecjalizowanych lecznic psów oraz kotów w Polsce, jest Prywatna Przychodnia dla Zwierząt w Gorzowie Wielkopolskim, która nawet jest przygotowania na stosowanie zabiegów odwracalnej kastracji farmakologicznej, czy na przeprowadzanie sztucznej inseminacji. Z pełną charakterystyką tego ośrodka weterynaryjnego, warto zapoznać się na jego szeroko opisanej stronie www. To tam poznasz również asortyment sklepu z karmami, czy też zasady dotyczące wyrabiania paszportów dla zwierząt!

Opracowanie artykułu:

Prywatna Przychodnia dla Zwierząt

ul. Żwirowa 9a, 66-400 Gorzów Wielkopolski lubuskie
e-mail
www