Związek dwojga osób to relacja, o którą należy dbać każdego dnia. Jest to nieustanna praca, która powinna opierać się przede wszystkim na partnerstwie, zrozumieniu, oraz wspólnym planowaniu przyszłości. Czułość, romantyzm, czy nawet udane życie erotyczne, nie są zatem jedynymi czynnikami budującymi dobry związek, w której partnerzy – małżonkowie – czują się komfortowo. Co jednak zrobić, jeśli pomiędzy nimi dojdzie do kryzysu? Najlepszym wyjściem jest udanie się na terapię np. do gabinetu Psyche Po-Moc w Elblągu.

Kiedy udać się na terapią małżeńską/par?

Terapia dla małżeństw, czy też par to terapia, którą można podjąć przy różnych trudnościach życiowych. Nie musi być to zatem koniecznie kryzys w związku, widmo separacji oraz rozwodu, czy nie musi mieć to podłoża zdrady, nadużywania alkoholu przez jedną strony, a nawet przemocy w rodzinie. Wielokrotnie terapia dla małżeństwa jest podejmowana przez świadome osoby, które chcą budować bezpieczny, komfortowy związek, który z każdym dniem będzie wchodził na wyższy poziom silnej i prawdziwej relacji. Na terapię warto udać się zatem nawet w takich sytuacjach, jak problem z zajściem w ciąże, w przypadku innych priorytetów małżonków, czy wtedy, kiedy związek utrzymywany jest na odległość. Dzisiaj zatem psychoterapia dla małżeństw to nie tylko walka o „upadający” związek. To również sposób na budowanie jego mocniejszych fundamentów! W tym może pomóc Ci między innymi psycholog z gabinetu Psyche Po-Moc. Tutaj można zgłosić się z praktycznie z każdym problem, nie tylko dotyczącym sfery małżeńskiej.

Nurt psychoterapii pozytywnej

Jakie metody stosowane są dzisiaj w psychoterapii dla par? Przede wszystkim popularna stała się psychoterapia pozytywna, która nie ma na celu poszukiwanie problemów, ale różnic w osobowości, czy sposobie funkcjonowania w społeczeństwie dwóch osób – małżonkowie traktowani są zarówno jako jedność, jak i też indywidualnie. W terapii takiej ważne jest zatem odkrywanie wspomnianych różnic kulturowych. Mowa nie o innej narodowości, ale o odmiennych modelach wychowania w dzieciństwie, o innych profilach charakterologicznych, oraz o odmiennym sposobie myślenia. Taka terapia pozwala przede wszystkim rozwiązywać konflikty wewnętrzne, dążąc do poznawania siebie oraz własnych słabości oraz najlepszych cech. Partnerzy dzięki temu lepiej zaczynają rozumieć różnice, jakie są pomiędzy nimi. Są one jednak traktowane, jako różnice, które nie mają dzielić, ale które właśnie mogą być łącznikiem dwóch światów i dwóch umysłów. Terapeuta dąży zatem do tego, aby dwie osoby „połączyły się” ze sobą na różnych płaszczyznach relacji. Pamiętać przy tym należy o tym, że to osoby uczestniczące w terapii decydują, czy warto ratować związek. Psycholog nigdy nie ingeruje w decyzje podejmowane przez osoby, które się do niego zgłoszą.

Terapia uzależnień w ofercie gabinetu Psyche Po-Moc

Terapia uzależnień to proces leczenia osób z uzależnieniami od substancji psychoaktywnych lub zachowań kompulsywnych. Jej celem jest pomoc pacjentom w przezwyciężeniu uzależnienia, nauka radzenia sobie z trudnymi sytuacjami oraz zwiększenie świadomości własnych emocji i potrzeb. W terapii często wykorzystuje się różne techniki terapeutyczne, takie jak terapia poznawczo-behawioralna, terapia grupowa, terapia rodzinna. Ważne jest również wsparcie pacjentów przez bliskie im osoby.

Gabinet Psyche Po-Moc oferuje terapię uzależnień dla osób borykających się z różnymi uzależnieniami, takimi jak uzależnienie od alkoholu, narkotyków, hazardu czy Internetu. W ramach terapii stosowane są różne metody i techniki, dostosowywane indywidualnie do potrzeb każdej osoby. Gabinet Psyche Po-Moc dba o prywatność i komfort swoich pacjentów, zapewniając pełną dyskrecję oraz pozucie bezpieczeństwa podczas trwania terapii.