Coraz więcej ludzi zmaga się z różnym rodzajem problemów. Niektórzy radzą sobie z nimi na własną rękę, ale jest również część osób, która potrzebuje fachowej pomocy psychologicznej. W takim przypadku warto skorzystać z oferty Centrum Terapii Krótkoterminowej, która zdiagnozuje problem i wdroży odpowiednie leczenie i optymalną ilość sesji, tak aby pacjenci w szybkim tempie mogli odzyskać chęci do życia.

Kiedy warto udać się na psychoterapię?

Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie samemu, bowiem dla różnych osób skala problemu może być znacznie inna. Jeden człowiek uda się po pomoc psychologiczna w momencie jednorazowego załamania czy złego wydarzenia w życiu, a drugi poczuje taką konieczność po kilku latach życia w strachu i lęku.

Niemniej jednak jest masa osób, która potrzebuje psychoterapii, nawet o tym nie wiedząc. Decydując się na pierwsze spotkanie ze specjalistą, nie jest powiedziane, że będzie on uczęszczał na regularne sesje. Czasami wystarczy jedna rozmowa, aby pacjent poczuł się znacznie lepiej.

Jak wygląda psychoterapia?

Na pierwszym spotkaniu z psychologiem zazwyczaj toczy się luźna rozmowa, która ma na celu ujawnienie problemu przez pacjenta. Specjaliści, chcąc poznać osobę i jej punkt widzenia, która zdecydowała się na psychoterapię, zadają kilka pytań.

Centrum Terapii Krótkoterminowej skoncentrowane jest na rozwiązaniu kłopotu, dlatego też fachowcy dokładnie słuchają i analizują każde słowa wypowiedziane przez osobę. Głównym ich celem jest szybka i skuteczna pomoc każdemu, niezależnie od rodzaju problemu.

Na koniec spotkania robiona jest mała przerwa w celu przemyślenia i podsumowania całej rozmowy i wysnucia wniosków, które nasuwają sugestie i zalecenia dla pacjenta

- mówi specjalista.

Wszystko, co jest przekazywane podczas rozmowy, jest objęte dyskrecją, dlatego jeśli ktoś ma obawy, że jego przemyślenia ujrzą światło dzienne i dotrą do osób trzecich, nie powinien się tym martwić. Warto skorzystać z pomocy specjalistów dla własnego zdrowia psychicznego, jako forma dbania o siebie.