Masaże jako forma relaksu i leczenia znane były już od czasów starożytnych. Nadal chętnie z nich korzystamy. Kojące ruchy, przyjemne zapachy ziół i olejków, miła atmosfera sprawiają, że odpręża się zarówno nasze ciało, jak i umysł. Salony masażu oferują rozmaite zabiegi z wykorzystaniem różnych technik i środków, dzięki czemu z łatwością możemy znaleźć coś dla siebie, chociażby w ofercie salonu masażu Jakuba Gossa. Przyjrzyjmy się bliżej ich zastosowaniu.

Masaże relaksacyjne i lecznicze

Podstawowym podziałem, jaki możemy wyróżnić w sferze masażu, jest podział na masaże relaksujące oaz masaże lecznicze. Jest to sztuka, która wymaga kształcenia pod okiem profesjonalistów – na przykład ze Studia Masażu Jakuba Gossa – inaczej, zamiast pomóc, wykonany masaż może jedynie zaszkodzić.

Celem masaży relaksujących jest umożliwić nam relaks i odprężyć ciało, które pod wpływem codziennych obowiązków i stresu jest spięte, a czego sami często nie zauważamy. W tej grupie znajduje się wiele rodzajów masażu o nieco innym przeznaczeniu. Masaże lecznicze natomiast służą wspomaganiu konwencjonalnej medycyny. Koją ból, rozluźniają mięśnie, dzięki czemu pacjent czuje się lepiej. W tej sferze również wyróżniamy różne typy zabiegów terapeutycznych.

Poznaj ofertę Studia Masażu Jakuba Gossa

Studio masażu prowadzone przez Jakuba Gossa to miejsce, które zaprasza do zapoznania się z szeroką gamą usług, mających na celu poprawę samopoczucia oraz zdrowia klientów. Masaż to nie tylko sposób na relaks, ale także metoda wspomagająca krążenie krwi, elastyczność mięśni i przygotowanie do wysiłku fizycznego. W ofercie studia znajdują się różnorodne rodzaje masaży, takie jak leczniczy, wibracyjny, relaksacyjny, klasyczny, limfatyczny czy regenerujący, wszystkie dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów. Firma ta dba również o wygodę i komfortową atmosferę, umożliwiającą pełne odprężenie oraz poczucie relaksu podczas zabiegu.

Rodzaje masaży relaksujących

Wiele technik masażu pochodzi z odległych zakątków świata takich jak Indie, Chiny czy Hawaje. Niektóre kultury wytworzyły własne metody i zabiegi pielęgnacyjne, które są obecnie powszechnie znane. Wśród popularnych masaży wymienić należy:

  • masaż ajurwedyjski – podstawowym celem jest utrzymanie zdrowia fizycznego  psychicznego;

  • masaż pałeczkami bambusowymi – pozwala na odpoczynek i rozładowanie napięcia;

  • refleksoterapia stóp – terapia i relaksacja poprzez uciskanie punktów stóp przypisanych odpowiednim narządom;

  • masaż Lomi-Lomi – hawajski masaż całościowy, rozluźnia, usuwa napięcie i blokady psychiczne;

  • Udvartana – masaż proszkiem z ziół zmieszanym z olejem ajurwedyjskim;

  • masaż gorącymi kamieniami – umożliwia lepszy przepływ energii, odprężenie i wyciszenie;

  • masaż gorącą czekoladą – szczególnie polecany kobietom;

  • hinduski masaż głowy – łączy techniki masażu tradycyjnego i ajurwedyjskiego;

  • hamman marokański – to rytuał polegający na zwilżeniu ciała, wykonaniu peelingu, oczyszczeniu glinką i zakończony masażem relaksującym.

Niektóre z masaży relaksacyjnych mają działanie lecznicze – na przykład masaż pałeczkami bambusowymi. Warto przy tym wiedzieć, że również masaże o przeznaczeniu terapeutycznym czy leczniczym działają relaksująco. Masaż dla kobiet w ciąży nie tylko pozwala złagodzić dolegliwości bólowe, ale też zniwelować skutki stresu na ciało. Zadanie masażu każdego rodzaju jest bowiem rozluźnić napięte mięśnie, a to podstawa poczucia zrelaksowania.