Stefan Jeznach to urolog z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i holistycznym podejściem do pacjenta. Specjalista prowadzi swój prywatny Gabinet Chirurgiczno-Urologiczny w Siedlcach, gdzie zajmuje się diagnozowaniem chorób układu moczowo-płciowego u kobiet i mężczyzn. Zgłaszają się do niego m.in. pacjenci, u których wystąpiła stulejka. Ten wstydliwy problem dotyczy nie tylko chłopców, ale pojawia się też u dorosłych mężczyzn. Co jest tego przyczyną?

Czym jest stulejka?

Stulejka to wrodzone lub nabyte schorzenie męskie, które polega na zwężeniu ujścia napletka, co całkowicie lub częściowo uniemożliwia ściąganie napletka w stanie erekcji lub w stanie spoczynku członka. Ten wstydliwy problem dotyczy szerokiego grona mężczyzn w każdym wieku. Objawia się:

  • bólem w trakcie próby odciągania napletka,

  • bólem w trakcie zbliżeń intymnych,

  • trudnościami w oddawaniu moczu,

  • nawracającymi infekcjami prącia.

Stulejki nie wolno ignorować, gdyż z czasem problem się nasila. Należy zwrócić się o pomoc do doświadczonego urologa, który dobierze odpowiednią metodę leczenia. Na wizytę do dr Stefana Jeznacha można zarejestrować się telefonicznie lub mailowo. Gabinet Chirurgiczno-Urologiczny w Siedlcach przyjmuje pacjentów w poniedziałki, środy i piątki od godziny 15.00 do 18.00. Konsultacje odbywają się punktualnie, a lekarz z pełnym zaangażowaniem stara się pomóc każdemu pacjentowi.

Jakie są przyczyny powstawania stulejki u dorosłych?

Przyczyną powstawania stulejki u dorosłych mężczyzn może być niedostateczna higiena okolic intymnych lub uraz tego obszaru ciała. Za jej rozwój odpowiadają także częste infekcje cewki moczowej, żołędzi i napletka. Ponadto stulejka może pojawić się jako powikłanie cukrzycowe. Na szczęście leczenie tego schorzenia jest stosunkowo proste. Polega na przeprowadzeniu mało skomplikowanego zabiegu chirurgicznego.

Operacja trwa około godziny i wymaga znieczulenia miejscowego. Można wykonać ją na cztery sposoby w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Zabieg polega na całkowitym lub częściowym wycięciu napletka (obrzezaniu). Po operacji zalecana jest farmakoterapia i zaniechanie aktywności seksualnej przez około 4 tygodnie, do czasu całkowitego zagojenia się rany.

Gabinet Chirurgiczno-Urologiczny w Siedlcach nie przeprowadza zabiegów usunięcia stulejki, ale zajmuje się kwalifikacją pacjentów do leczenia zachowawczego lub operacyjnego tegoż schorzenia. Podczas wizyty Stefan Jeznach zachęca także do regularnego wykonywania badań profilaktycznych układu moczowo-płciowego. Dzięki nim można uchronić się np. przed nowotworami.