Elektryczne wózki inwalidzkie, które można znaleźć w ofercie firmy Sigar, to urządzenia z napędem silnikowym, dzięki którym osoby niepełnosprawne mogą cieszyć się większą samodzielnością oraz niezależnością od swoich opiekunów.  Dzięki temu ich życie może stać się bardziej satysfakcjonujące. Warto dowiedzieć się, czym dokładnie wyróżniają się tego typu urządzenia i przy jakich schorzeniach są one przydatne.

Czym charakteryzują się elektryczne wózki inwalidzkie?

Jak już zostało wspomniane, elektryczne wózki inwalidzkie to wózki z napędem silnikowym, które są zasilane przez baterię. Zazwyczaj są one wyposażone w joystick lub inne urządzenie sterujące, które pozwala użytkownikowi kontrolować prędkość i kierunek jazdy wózka. Elektryczne wózki inwalidzkie są większe i cięższe niż wózki ręczne, dzięki czemu są bardziej stabilne i często posiadają dodatkowe funkcje, takie jak regulowane siedzenie, podłokietniki i podnóżki.

Tego typu urządzenia można znaleźć w ofercie firmy Sigar, która oferuje swoim klientom również inny sprzęt rehabilitacyjny, w tym łóżka, balkoniki, podpórki czy podnośniki pacjenta. Mimo tego, że elektryczne wózki są nieco droższe niż te manualne, to mogą one zapewnić większą niezależność i komfort osobom o ograniczonej mobilności. Nic więc dziwnego, że na ich zakup decyduje się tak duża liczba osób niepełnosprawnych.

Przy jakich schorzeniach przydatne są elektryczne wózki inwalidzkie?

Elektryczne wózki inwalidzkie mogą być używane do poprawy jakości codziennego funkcjonowania osobom z różnymi schorzeniami. Są one szczególnie przydatne dla osób z porażeniem mózgowym i stwardnieniem rozsianym. Dla osób z urazami rdzenia kręgowego elektryczne wózki inwalidzkie mogą zapewnić większą niezależność i bezpieczeństwo.  Warto w tym miejscu wspomnieć również o osobach z porażeniem mózgowych, którym te urządzenia mogą zapewnić większy komfort i lepszą mobilność.

Dla osób ze stwardnieniem rozsianym takie pojazdy będą natomiast gwarancją większej niezależności i lepszej mobilności. Ponadto elektryczne wózki inwalidzkie mogą pomóc osobom cierpiącym na inne schorzenia, takie jak artretyzm, dystrofia mięśniowa i zespół post-polio, w prowadzeniu bardziej niezależnego życia. Jak widać, takie urządzenia sprzyjają również samodzielności, na której z pewnością zależy zarówno wielu osobom starszym, jak i tym, którzy borykają się z chorobami utrudniającymi codzienne funkcjonowanie.