Soczewki kontaktowe – jakie ich typy i niezbędne akcesoria oferują salony optyczne?

Materiał partnera
2019-08-08

Problemy z ostrym widzeniem to dolegliwość, na którą cierpi wiele osób. Można sobie jednak z tego typu wadą skutecznie poradzić, a jedną z metod jest noszenie soczewek kontaktowych. Takie rozwiązanie jest rekomendowane szczególnie dla osób, dla których okulary stanowią przeszkodę z wielu względów, a ich użytkowanie jest niekomfortowe. Jakie zatem dokładnie typy soczewek zakupić można w dobrym salonie optycznym?

Soczewki kontaktowe na określony czas

Zniwelowanie wady wzroku poprzez założenie soczewek kontaktowych to metoda, która jest coraz popularniejsza. Wymaga jednak przeprowadzenia dokładnego badania, które zrealizować można w specjalistycznym salonie optycznym. Optometryczne badanie wzroku obejmuje wiele czynności i daje możliwość dopasowania właściwej metody korekcji. Jednym z elementów takiej kontroli jest badanie komputerowe, które wykonuje się za pomocą autorefraktometru. Kluczowa jest ostrość wzroku – specjalista sprawdzi ją zarówno bez korekcji, jak i w dotychczasowo stosowanej korekcji.

Kompleksowe przeprowadzenie badania w salonie optycznym daje możliwość dopasowania odpowiednich soczewek kontaktowych. Przypisywane są one nie tylko do konkretnej wady wzroku, ale również na określony czas. Z tego względu wyróżnia się soczewki jednodniowe, dwutygodniowe czy nawet miesięczne. Ich dobór należy skonsultować ze specjalistą, np. pracownikiem Salonu Optycznego "Victoria", którego szeroki asortyment pozwala wybrać optymalną metodę korekcji wady wzroku. Osoby noszące soczewki kontaktowe powinny pamiętać także o zakupie niezbędnych akcesoriów. Jakich dokładnie?

Akcesoria do soczewek kontaktowych

W renomowanych salonach optycznych nabyć można soczewki kontaktowe o różnych mocach – zarówno minusowych, jak i plusowych. Dzięki temu łatwo dopasować je do posiadanej wady wzroku. Warto też dokładnie zadbać o soczewki w trakcie ich użytkowania. Z tego względu optycy rekomendują zastosowanie specjalistycznych płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych, które doskonale nadają się np. do modeli miękkich, ale również twardych lub ortokeratologicznych.

Pomagające w aplikacji i poprawiające komfort przy korzystaniu z soczewek krople nawilżające to kolejny już element rozbudowanej oferty dobrych salonów optycznych. W tego typu miejscach można zatem nie tylko dokładnie zbadać swój wzrok, ale także dobrać odpowiednią metodę korekcji w przypadku występowania konkretnej wady. Jej zniwelowanie za pomocą soczewek kontaktowych to doskonały sposób, jednak należy pamiętać o właściwym wyborze – specjalista z salonu optycznego zaproponuje najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji.

Opracowanie artykułu:

Salon Optyczny "Victoria" Magdalena Rabko

ul. Bartoszewskiego 2, 78-400 Szczecinek zachodniopomorskie
e-mail
www