To my jesteśmy odpowiedzialni za stan naszego uzębienia. Wpływa na niego wiele czynników, między innymi nasza dieta, higiena osobista, czy też regularne wizyty w gabinecie dentystycznym. Poza kontrolą zdrowia naszych zębów warto również skupić się na ich wyglądzie. Dobrym wyborem jest inwestycja w zabiegi stomatologii estetycznej, które sprawią, że zęby będą wyglądać jeszcze lepiej. Jakie usługi tego typu oferuje Gabinet Marzeny Struk?

Korygowanie koloru i kształtu zębów

Wygląd zębów ma istotny wpływ na nasze samopoczucie. Niestety nie zawsze mamy w 100% wpływ na to, jak będą one z czasem wyglądać, ponieważ poza regularną higieną na ich stan wpływają również inne czynniki. Jeżeli wygląd naszego uzębienia nas nie satysfakcjonuje, możemy skorzystać z zabiegów stomatologii estetycznej, które wpłyną na wygląd uzębienia. Najczęściej wykonywane usługi to scaling oraz piaskowanie. Mają one za zadanie usunąć kamień nazębny, przebarwienia oraz inne osady, które gromadzą się na płytce nazębnej. Dzięki temu jej kolor oraz struktura będą bardziej jednolite. Wiele osób decyduje się również na wybielanie zębów, ponieważ pozwala ono rozjaśnić kolor płytki nawet o kilka tonów.

Leczenie protetyczne i nie tylko

Niestety często zdarza się, że ze względu na różne choroby lub inne przyczyny niezależne od nas nie mamy pełnego uzębienia. Jest to bardzo wstydliwy problem, z którym większość ludzi nie czuje się komfortowo. Jak jednak sugeruje Marzena Struk, prowadząca Gabinet Stomatologiczny, ubytek ten można rozwiązać dzięki wstawieniu protezy zębowej. Wyróżniamy dwa główne typy protez; stałe oraz ruchome. Jak sama nazwa wskazuje, proteza ruchoma jest na stałe przytwierdzana do naszych dziąseł przy pomocy specjalistycznych śrub i zastępuje ona całkowicie utracone zęby. W przypadku protezy ruchomej mamy do czynienia ze specjalistyczną nakładką, którą możemy zakładać i ściągać w razie potrzeby. Typ protezy uzgadniany jest na indywidualnej konsultacji z pacjentem, podczas której omawiane są wady i zalety każdego z tych rozwiązań.