Od jakiegoś już czasu myślisz nad wybielaniem zębów, ale obawiasz się kilku kwestii? Prawdopodobnie dlatego, że nie miałeś nigdy z nim do czynienia i boisz się, że zęby staną się wrażliwe lub słabsze i ponownie będą się przebarwiać. Coraz nowsze technologie pozwalają cieszyć się białym uśmiechem przez długi czas. Specjaliści z gabinetu Stomatologia Optimum odpowiednio dobiorą rodzaj zabiegu.

Jaki sposób wybielania zębów będzie odpowiedni dla mnie?

Od tego, jaka droga wybielania zębów zostanie dla ciebie wybrana, zależy, w jakim stanie jest twoje uzębienie. Zawsze przed decyzją warto skonsultować się ze stomatologiem w celu dobrania odpowiedniego sposobu polepszenia wyglądu uśmiechu. Przykładowo możesz to zrobić w gabinecie Stomatologii Optimum, którego właścicielką jest doktor nauk medycznych Monika Litko-Rola. W przypadku wybielania zębów żywych mamy do wyboru:

  • metodę natychmiastową, tak zwaną gabinetową;

  • z użyciem szyny nakładkowej.

W przypadku dobrania wybielania gabinetowego już po pierwszej wizycie można cieszyć się białym uśmiechem. Jeżeli jednak twoje zęby są dosyć mocno przebarwione, to będą potrzebne kolejne wizyty lub kontynuacja wybielania nakładkowego w domu dla uzyskania lepszego efektu.

Zalety wybielania nakładkowego

W przypadku, kiedy decydujemy się na specjalne żele wybielające i szyny nakładkowe do używania w domu w ciągu nocy, musimy liczyć się z dłuższym oczekiwaniem na efekt końcowy. Jednakże ta metoda ma również wiele zalet, gdzie główną z nich jest mniejsza nadwrażliwość zębów. Decydując się na wybielanie w gabinecie Stomatologii Optimum, zastosowane będą preparaty Opalescence i Illumine.

Wybielanie zębów martwych przysparza nieco więcej problemów, z racji tego, że ich przebarwienia biorą się z przenikania do zębiny barwników krwi z miazgi. Ponieważ do zmiany koloru takich zębów dochodzi od wewnątrz, wybielanie polega na wpuszczeniu materiału wybielającego do środka zęba. Taki zabieg trzeba powtarzać co kilka dni dla uzyskania zadowalającego efektu.