Wybór okularów u optyka – na co zwrócić uwagę?

Materiał partnera
2019-09-02
Okulary u optyka

Korygowanie wad wzroku poprzez noszenie okularów to jeden z najpopularniejszych sposobów wybieranych zarówno przez krótko-, jak i dalekowidzów. Dobór odpowiednich szkieł okularowych i ich połączenie z wybranymi oprawkami to jednak zadanie wymagające sporej precyzji i najczęściej specjalistycznego sprzętu. Dysponują nim wyłącznie sprawdzone salony optyczne – co jeszcze mogą zaoferować klientom?

Obróbka szkieł okularowych

Przygotowanie szkieł okularowych nie jest proste ze względu na konieczność indywidualnego dopasowania ich do wad wzroku posiadanych przez konkretną osobę. Przede wszystkim konieczne jest wykonanie specjalistycznych badań, co zrealizować można w dobrym salonie optycznym. Warto przy wyborze okularów zwrócić uwagę, czy optyk jest w stanie zaproponować nam kompleksową kontrolę wzroku np. poprzez wykonanie komputerowego badania wzroku i bezdotykowy pomiar ciśnienia. Pozwoli to na doskonałe dopasowanie szkieł okularowych do wykrytych wad.

Do obróbki szkieł okularowych w celu przystosowania ich do indywidualnych potrzeb i preferencji wykorzystuje się obecnie w nowoczesnych salonach optycznych specjalne szlifierki. Jedną z nich dysponuje Centrum okulistyczno-optyczne Krzysztofa Bystrzyckiego i Pawła Krupy. Modyfikacja kształtu szkieł okularowych, rowkowanie czy wiercenie realizowane są w sposób profesjonalny, co pozwala uzyskać pożądane parametry. Przy wyborze okularów u optyka warto zatem również zwrócić uwagę, czy salon jest w stanie dokonać niezbędnej obróbki szkieł za pomocą specjalistycznego sprzętu.

Okulary wykonane bezpośrednio u optyka

Przygotowanie okularów bezpośrednio w salonie optycznym to kolejny już z atutów, jakie należy wziąć pod uwagę, wybierając optyka. Bardzo ważny jest również asortyment, jakim dysponuje dany salon. Powinien bowiem być doskonale przygotowany do potrzeb wszystkich klientów – oznacza to dostępność wielu szkieł okularowych oraz opraw. W ten sposób stworzenie okularów na indywidualne zamówienie, które będą w sposób odpowiedni korygować wadę wzroku, jest o wiele prostsze i znacznie szybsze.

Wybierając okulary u optyka, dobrze jest również sprawdzić jego kompetencje i kwalifikacje. Dyplomy mistrzowskie czy autoryzacja wydana przez Krajową Rzemieślniczą Izbę Optyczną to dowody na wysokie umiejętności oraz nabycie specjalistycznej wiedzy przez optyków pracujących w konkretnym salonie. Dzięki temu mamy pewność, że nasz problem zostanie rozwiązany w najlepszy z możliwych dostępnych sposobów, a dodatkowo uzyskamy wszelkie niezbędne informacje na temat wady wzroku i pomocy, dzięki którym możemy tę wadę skorygować.

Opracowanie artykułu: