czas czytania: 3 min

Jakie parafarmaceutyki warto stosować na układ moczowy?

Jakie parafarmaceutyki warto stosować na układ moczowy?

Infekcje pęcherza moczowego są częstą dolegliwością, zwłaszcza w przypadku kobiet. Pojawiają się nagle i w kilka godzin mogą wywołać nie tylko dyskomfort i ból podczas oddawania moczu, ale również stany gorączkowe. Warto mieć pod ręką środki, które pozwolą Ci uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji chorób układu moczowego. Które substancje dostępne bez recepty mogą Ci pomóc skutecznie je wyleczyć?

 

Żurawina – złoty środek?

Owoce żurawiny są uznawane za najskuteczniejszy naturalny środek wspomagający układ moczowy podczas infekcji. Można je stosować w formie naturalnej np. jako soki lub suszone owoce oraz w formie suplementów. Dzięki liofilizacji jest możliwe uzyskanie niewielkich kapsułek o bardzo dużym stężeniu składników odżywczych. Osoby spożywające duże ilości żurawiny zauważyły wyraźną poprawę nawet w przypadku przewlekłych infekcji, gdyż przede wszystkim zakwasza ona mocz i zmniejsza przyleganie bakterii do nabłonka pęcherza. Nie ma przeciwwskazań do spożywania dużej ilości żurawiny, jednak niektóre osoby mogą być na nią uczulone, dlatego warto zacząć od kilku pojedynczych sztuk i stopniowo zwiększać ilość.

 

Sposób ze spiżarni babci, czyli herbatka z pokrzyw

Drugim darem natury uważanym za skuteczny lek na problemy z pęcherzem jest ziele pokrzywy. W tym wypadku duże znaczenie mają jego silne właściwości moczopędne, dzięki którym drogi moczowe zostają przepłukane, a bakterie wraz z moczem wydalamy z organizmu, stopniowo zmniejszając ich ilość. Herbatka z pokrzyw pozytywnie wpływa również na włosy, skórę i paznokcie, dlatego poleca się jej picie codziennie, nawet jeśli nie mamy problemów z pęcherzem.

 

Jak zaparzać pokrzywę:

  1. Do dzbanka 500 ml wsypujemy dwie czubate łyżki suszonej pokrzywy, a następnie zalewamy wodą o temperaturze około 90-95 stopni.
  2. Czekamy 5 minut, a następnie odcedzamy.
  3. Napar przelewamy do szklanek. Może być pity na gorąco lub zimno, a także stosowany w formie płukanki do włosów.

Preparaty wieloziołowe

Dużą skutecznością cechują się preparaty wieloziołowe, które zawierają mieszanki odpowiednio wyselekcjonowanych roślin, wspomagających prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego. Łączą one w sobie właściwości moczopędne, przeciwbakteryjne i wzmacniające organizm. Warto je stosować jako wspomaganie przy leczeniu farmakologicznym przepisanym przez lekarza.

 

W sklepie Dla Pacjenta znajdziemy nie tylko skuteczne parafarmaceutyki pomagające w infekcjach układu moczowego, ale również inne suplementy, działające na różne sfery naszego organizmu. Stosowanie naturalnych leków i naparów ziołowych jest bezpieczne i nie obciąża wątroby.