Obecna tendencja do bycia ekologicznym jest również odzwierciedlona w spożywanych produktach. Żywność produkowana w sposób bezpieczny dla środowiska stała się nie tylko dodatkiem sposobem na życie. Zaopatrywanie się bezpośrednio od rolnika ma wiele zalet. Kupowanie warzyw i owoców w taki sposób to pewność, że produkty są zdrowe i świeże. W taki sposób działa firma Lemat PPHU Lech Tomczak z Łęczycy.

Jakie są zalety kupowania warzyw i owoców od rolników?

Jedną z najważniejszych zalet kupowania warzyw bezpośrednio od rolników jest świeżość. Zostały one zebrane niedługo przed zakupem, nie stracą żadnych składników odżywczych podczas przechowywania, a przede wszystkim charakteryzują się dużymi walorami smakowymi. W efekcie przygotowywane posiłki nie wymagają stosowania wzmacniaczy smaku, bo świeże składniki będą bronić się swoją naturalnością. Świeżość to jedna z cech, którą ceni sobie firma Lemat PPHU Lech Tomczak z Łęczycy zajmująca się sprzedażą i skupem warzyw i owoców bezpośrednio od rolników. Skupowi i eksportowi podlegają jedynie zdrowe i skrupulatnie wyselekcjonowane warzywa najwyższej jakości.

Kolejną zaletą jest wspieranie rodzimych producentów. Można mieć pewność, że pochodzą z polskiej ziemi, a wydane pieniądze znacząco przyczyniają się do rozwoju rolnictwa, dając możliwość działania bez korzystania z usług pośredników. To sprawia, że lokalne rolnictwo jest bardziej opłacalne przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości produktów. Kupując produkt od rolnika, można być pewnym, że żywność jest wolna od nieuczciwych praktyk stosowanych przez niektórych producentów żywności. Znając miejsce pochodzenia i sposób uprawy spożywanej żywności, można mieć pewność, że produkt jest smaczny i zdrowy.

Środowisko i smak

Firma Lemat PPHU Lech Tomczak z Łęczycy dba o to, aby skupowane i sprzedawane warzywa i owoce miały jak najlepszy smak i pochodziły od rolników dbających o środowisko naturalne. Wśród tych produktów są ziemniaki, kapusta, marchew i kalafiory. Ich smak jest jednym z ważnych argumentów przemawiających za produktami pochodzącymi bezpośrednio od rolników. Wybierając warzywa i owoce ze sprawdzonych gospodarstw, będzie można odkryć niepowtarzalny smak warzyw hodowanych według lokalnych receptur. Można mieć również pewność, że kupowane produkty spożywcze z upraw są wolne od szkodliwych dodatków chemicznych, które mają negatywny wpływ na środowisko i tym samym zdrowie.