W jadłospisie każdego człowieka powinny pojawić się ryby. Ogromna oferta tych darów morza znajduje się w sklepie rybnym i smażalni ryb Krewetka w Raciborzu. Dlaczego warto jeść ryby? Zawierają kwasy tłuszczowe oraz dużo witamin i minerałów, a dodatkowo wspomagają prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Różnorodne potrawy z ryb z pewnością mogą urozmaicić menu.

Co zawierają ryby?

Ryby są jednym ze składników ludzkiego menu. Spożywamy je często i pod różnymi postaciami. Mają bardzo wiele cennych właściwości oraz zawierają wiele witamin i minerałów. Ryby są źródłem kwasów Omega-3, który wspomaga pracę serca i dostarcza do organizmu tak zwanego „dobrego cholesterolu”. Poza tym zawierają witaminy A, D, E  i z grupy B oraz minerały (magnez, żelazo, jod, selen, wapń). Regularne spożywanie ryb poprawia działanie układu odpornościowego i nerwowego, wpływa korzystnie na funkcjonowanie mózgu i wspomaga koncentrację, a dodatkowo zwiększa produkcję hormonu szczęścia, czyli serotoniny. W sklepie Krewetka z Raciborza dostępne są ryby bogate w wymienione składniki i posiadające wspomniane działanie. Kupić można między innymi: dorsza, łososia, halibuta, karpia i pstrąga.

Jakie właściwości mają ryby?

Oprócz poprawy pamięci i koncentracji oraz wsparcia układu nerwowego i autoimmunologicznego, ryby mają inne właściwości. Należą do nich między innymi:

 • poprawiają pracę układu krążenia,
 • przeciwdziałają nadciśnieniu,
 • obniżają poziom cholesterolu,
 • mają właściwości przeciwzapalne,
 • chronią przed nowotworami,
 • zapobiegają rozwojowi choroby wieńcowej,
 • poprawiają kondycję skóry,
 • działają przeciwdepresyjnie,
 • wspomagają odchudzanie.

  Ze względu na zawartość witamin i minerałów oraz szereg niesamowitych właściwości ryby powinny stanowić jeden z najważniejszych posiłków w diecie. Powinno się także zdecydowanie zwiększyć ich ilość spożycia w ciągu tygodnia.

  Jak przyrządzić ryby?

  Ryby można przyrządzić na wiele sposobów. Kilka pomysłów na podanie tego produktu przedstawia sklep rybny i smażalnia ryb Krewetka z Raciborza. Na miejscu kupimy filety z dorsza, suma, sandacza i innych ryb lub polędwiczki, steki i tusze. Dostać można także zupę rybną oraz krewetki lub kalmary zapiekane w cieście lub krewetki z grilla. Do ryby można dobrać dodatki w postaci ziemniaków, warzyw i frytek, a także surówkę. Surowe ryby przyrządza się na wiele sposobów. Najbardziej popularnymi są smażenie, gotowanie na parze lub siekanie i przygotowanie kotletów mielonych. Jeżeli mają zostać w jadłospisie na dłużej i zapewnić odżywcze składniki, to trzeba również wiedzieć, jak podanych ryb unikać. Najmniej zdrowe są paluszki i filety smażone w panierce.