W ostatnich latach na polskim rynku gastronomicznym zauważyć można rosnącą popularność Food halli, gdzie możecie odkryć autentyczne smaki różnych kultur. Te miejsca oferują bogaty wybór konceptów kulinarnych pod jednym dachem i jedną wspólną strefę konsumpcyjną. Smakosze mogą odkrywać kuchnie z różnych zakątków świata, a także uczestniczyć w wydarzeniach kulinarnych i degustacjach. Food halle to nie tylko nowy trend gastronomiczny, ale również sposób na rewitalizację starych budynków i przestrzeni miejskich.

Firma Gastromax Polska jest pionierem w projektowaniu i wyposażaniu w sprzęt gastronomiczny różnorodnych lokali w pierwszych food hallach w Polsce. Powstawały one w kolejności w takich miejscach jak:

  • Hala Koszyki w Warszawie,

  • Stacja Food Hall w Galerii Metropolia w Gdańsku

  • Elektrownia Powiśle Warszawie

  • Fabryka Norblin w Warszawie,

  • Browary Warszawskie

  • Food Fyrtel CH Posnania w Poznaniu

  • Food Hall Montownia w Gdańsku

Rozwój food halli w Polsce

Food Halle wywodzą się z tradycyjnych targowisk, popularnych szczególnie w krajach śródziemnomorskich. Każdy, kto był we Włoszech, Hiszpanii czy Francji z pewnością widział fenomen mercato/ mercado/ marché. Do najbardziej znanych obiektów tego typu z pewnością trzeba zaliczyć Mercat de la Boqueria w Barcelonie czy Mercato di Sant’ Ambrogio we Florencji. Oba miejsca pełne kolorów, smaków i zapachów pobudzają najbardziej wybredne kubki smakowe.

Trend nowoczesnych a zarazem klimatycznych food halli z powodzeniem przenosi się również do Polski. W naszym kraju tego typu przestrzenie zaczęły pojawiać się w ostatnich latach głównie w większych miastach. Food halle stają się coraz bardziej popularne wśród klientów poszukujących oryginalnych doznań kulinarnej przygody oraz alternatywy dla tradycyjnych restauracji.

Jednym z kluczowych aspektów rozwoju food halle jest ich lokalizacja. Często znajdują się one w rewitalizowanych budynkach, takich jak dawne fabryki, hale produkcyjne czy magazyny. Dzięki temu, food halle przyczyniają się do ożywienia tych często zapomnianych i zaniedbanych przestrzeni miejskich, nadając im nowe funkcje i życie. Ponadto, duże możliwości aranżacyjne takich obiektów pozwalają na stworzenie niepowtarzalnego klimatu oraz przyciągającego klientów oryginalnego wystroju.

Kuchnie z całego świata – raj dla smakoszy

Jednym z głównych atutów food halli jest różnorodność kuchni, które można tam znaleźć. W jednym miejscu można spróbować potraw z różnych stron świata, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki współpracy z firmą Gastromax Polska, lokale te mogą oferować autentyczne smaki, które są możliwe do osiągnięcia dzięki specjalistycznym urządzeniom gastronomicznym.

Food halle to nie tylko miejsca, w których można dobrze zjeść. To także przestrzenie spotkań i integracji dla mieszkańców miast oraz turystów. Wspólny posiłek w otoczeniu przyjaciół czy rodziny może stać się okazją do odkrywania nowych smaków i kultur. Nowoczesne aranżacje oraz wystrój wnętrz sprawiają, że food halle stają się coraz bardziej popularne i przyciągają coraz większą liczbę osób.

Specjalizacja firmy Gastromax Polska

Dzięki swemu wieloletniemu doświadczeniu oraz kreatywnemu działowi projektów, firma Gastromax Polska specjalizuje się w wyposażaniu lokali na terenie food halli z kuchniami z całego świata. Mini lokale oferują bardzo różnorodne, orientalne i egzotyczne kuchnie, nawet z najdalszych zakątków globu. Dostawcy wymagają od firmy Gastromax Polska unikatowych rozwiązań i specyficznych urządzeń gastronomicznych, takich jak grille - Robata (kuchnia japońska) czy grille Mangal (kuchnia turecka), grill baskijski marki Josper (kuchnia hiszpańska). Firma posiada szeroką gamę urządzeń, co pozwala jej sprostać nawet najtrudniejszym wymaganiom klientów.

Pojawienie się food halli w polskim krajobrazie miejskim to szansa na rozwój gastronomii w naszym kraju. Wiele młodych szefów kuchni oraz przedsiębiorców z branży gastronomicznej zaczyna swoją przygodę właśnie w tego rodzaju miejscach, co przyczynia się do powstawania nowych, innowacyjnych koncepcji kulinarnej. Współpraca z firmą Gastromax Polska pozwala im na realizację swoich pomysłów oraz dostosowanie oferty do oczekiwań klientów.