Galaretka to szybki i smaczny deser, który stanowi zdrowszy zamiennik batonów, czekoladek czy cukierków. Jeżeli Twoje dzieci kochają słodycze i nie wyobrażają sobie dnia bez słodkich przyjemności, zaserwuj im niskokaloryczne desery wzbogacone o świeże owoce. Wielokolorowe galaretki, podawane z różnorodnymi dodatkami, przypadną do gustu każdemu malcowi… i nie tylko!

Galaretki owocowe – zdrowe desery

Galaretka to szybki i efektowny deser, który można podawać po posiłku lub w formie przekąski. Można ją podawać w pucharkach lub pokroić w kostkę i serwować w formie szybkiej przekąski. Jeżeli chcesz urozmaicić codzienne desery, możesz sięgnąć po galaretkę w cukrze na bazie agaru. Mniej kalorycznym wyborem są galaretki owocowe bez posypki cukrowej dostępne w ofercie Pracowni Cukierniczej Plumeria. Producent oferuje także tradycyjne galaretki tzw. „cytrynki”, które przywodzą na myśl smak dzieciństwa i są robione według tradycyjnych receptur. Wielosmakowe kompozycje ubarwią spotkania towarzyskie i uprzyjemnią wspólne spędzanie czasu.
Dobrej jakości produkty zawierają wyłącznie barwniki naturalne, takie jak kurkumina czy koszenila. Błękit brylantowy czy żółcień chinolinowa należą do grupy sztucznych barwników i mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Sięgając po słodycze w formie galaretek sprawdzaj składy produktów i zwracaj szczególną uwagę na zawartość cukru.

Słodka przekąska – niskokaloryczne desery

Galaretki owocowe mają ok. 50 kcal w 100 g produktów, co sprawia, że mogą być z powodzeniem włączone do diety odchudzającej. Spożywane regularnie wzmacniają strukturę włosów i paznokci oraz poprawiają trawienie – wszystko za sprawą żelatyny, która stanowi świetne źródło białka. Wybierając produkty z dodatkiem naturalnych barwników i niską zawartością cukru możesz mieć pewność, że nie dostrzeżesz negatywnego wpływu na stan zdrowia. Pamiętaj, aby nie traktować słodyczy jako niedozwolonego elementu diety – spożywane z umiarem mogą przynieść korzyści i poprawić samopoczucie.