Trudno byłoby wyobrazić sobie dietę niewzbogaconą o warzywa i owoce. Mowa tu zarówno o ich walorach smakowych, jak i zdrowotnych. Choć nie myśli się o tym zbyt często i przywykło się do sytuacji, że warzywa i owoce po prostu na półkach sklepowych są, mało kto zdaje sobie sprawę, ile czynności trzeba wykonać, aby wyhodować i dowieźć artykuły spożywcze z troską ich najwyższą jakość. Co w tym zakresie oferują profesjonalne hurtownie?

Wpływ warzy i owoców

Owoce cenione są przede wszystkim za smak. Często używa się ich podczas pieczenia ciast, czy przygotowywania deserów. Stosowane są również jako dodatki do dań mięsnych. Wytwarza się z nich różnego rodzaju soki, a także stanowią one ciekawe urozmaicenie wielu drinków. Ich wpływ na organizm człowieka jest bardzo pożądany. Nie należy przesadzać jedynie z ilością. Ze względu na zawartość cukrów prostych, w tym przede wszystkim fruktozy, nadmierne spożywanie owoców może przyczynić się do problemów z utrzymaniem właściwej wagi. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku warzyw, które można zjadać w nieograniczonych ilościach. Na warzywach oparta jest dieta wielu sportowców, ponieważ nie trzeba ich nawet wliczać do codziennego bilansu kalorycznego.

Najważniejszym czynnikiem, decydującym o jakości owoców i warzyw jest ich świeżość. Dlatego przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na najbardziej renomowanych dostawców. Zdecydowanie zalicza się do nich firma, której właścicielem jest Wojciech Sarnecki. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu, nowoczesnemu wyposażeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej, firma od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie w zakresie dostaw najwyższej jakości warzyw i owoców. Na tle konkurencji firmę wyróżnia rzetelność oraz terminowość wykonywanych zleceń. Co jeszcze znajduje się w ofercie specjalistów?

Logistyka i transport

Nie da się ocenić roli, jaką w przypadku warzyw i owoców odgrywa dobrze zorganizowany transport. Dlaczego? Otóż dlatego, że wiele przede wszystkim owoców nie występuje naturalnie w Polsce i trzeba sprowadzać je zza granicy. Mowa tu przede wszystkim o pomarańczach, mandarynkach, czy bananach. To ich transportu potrzeba jest specjalistyczna flota pojazdów wyposażona w chłodnie.

Z powagi sytuacji zdaje sobie wielu ludzi, dlatego np. samochody transportujące owoce przepuszczane są na granicach bez konieczności oczekiwania w kolejkach. Firmy zajmujące się hurtową sprzedażą warzyw i owoców, pełnią swoje usługi przede wszystkim dla branży gastronomicznej. Dlatego właściciele restauracji mogą liczyć zarówno na miłe i partnerskie warunki współpracy, jak i na profesjonalne doradztwo.