Jabłka należą do najpopularniejszych owoców, które rekomendowane są ze względu na ich doskonały smak i prozdrowotne właściwości. Muszą jednak pochodzić od sprawdzonego dostawcy, który dodatkowo będzie w stanie zaproponować je w rozmaitych odmianach. Dzięki nawiązaniu stałej współpracy z ekologicznymi gospodarstwami, owoce z pewnością zaspokoją oczekiwania klientów. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Wiele odmian jabłek

Jabłko jest owocem wykorzystywanym w branży spożywczej, ale też dla wielu osób zdrową przekąską. Można z niego wytwarzać zdrowe soki, desery czy wiele innych produktów, a spora ilość odmian pozwala dopasować smak jabłek do indywidualnych preferencji. Szeroką ofertą dysponują jednak wyłącznie najlepsi dostawcy, do których grona zalicza się firma Fruga. W jej asortymencie znaleźć można wiele najpopularniejszych odmian jabłek pochodzących ze sprawdzonych gospodarstw. Szampion czy Jonagold cieszą się sporym zainteresowaniem klientów, podobnie jak atrakcyjnie wyglądające jabłka odmiany Idared.

Lekko kwaśne w smaku jabłka Gloster to kolejna z propozycji sprawdzonych dostawców tych owoców. Do najpopularniejszych odmian zaliczają się Ligol i Gala. Szczególnie cenione są te ostatnie, które wyróżniają się skórką w odcieniach czerwono-pomarańczowych. Jabłka od sprawdzonego dostawcy są zatem dostępne w wielu odmianach, co jest niewątpliwym atutem – konkretne ich rodzaje wykorzystuje się bowiem nie tylko do spożywania bezpośredniego, ale m.in. do robienia przetworów i nie tylko. Co jeszcze charakteryzuje owoce tego typu pochodzące od renomowanego dostawcy?

Jabłka zdrowe i ekologiczne

Przy hurtowym zakupie jabłek należy wziąć pod uwagę ich pochodzenie. Niekiedy bowiem okazuje się, że importowane owoce są porażone parchem jabłoni lub inną chorobą bakteryjną charakterystyczną dla jabłek. Dobry dostawca współpracuje wyłącznie z gospodarstwami posiadającymi certyfikaty GLOBALGAP oraz IPO, co gwarantuje wysoką jakość sprowadzanych produktów spożywczych. Dodatkowym atutem jest możliwość pakowania jabłek w wybrany typ opakowania.

Najczęściej są to skrzynki, ale nowoczesne zaplecze w postaci chłodni i sortowni pozwala zarówno magazynować owoce w odpowiednich warunkach, jak i pakować je np. w worki o zróżnicowanej pojemności. Sprawdzony dostawca jabłek zapewnia również atrakcyjne ceny, które szczególnie zachęcające są dla hurtowników: sporych sieci handlowych czy zakładów przetwórstwa owocowego. Należy jednak pamiętać, że zdrowe, świeże i przede wszystkim dostępne w wielu odmianach jabłka dostępne są tylko w ofercie najlepszych firm zajmujących się ich skupem i sprzedażą.