Aromat i smak kawy to pierwsza rzecz, o której myśli większość osób przed zjedzeniem śniadania.  Firma Flint Sp. z o. o. to dystrybutor różnego typu ekspresów automatycznych oraz markowej kawy w ziarnach. Przedsiębiorcy mają wybór, mogą kupić lub po prostu wypożyczyć wysokiej klasy ekspres do firmowej kuchni. Jaki ekspres będzie najlepszy do firmowej kuchni? Czy jeszcze korzysta się z ekspresu przelewowego?

Dobra kawa w firmie – dlaczego nie?

Niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez dobrej kawy z ekspresu. Właściciele firm mogą wyposażyć swoje biura w ekspresy ciśnieniowe dla pracowników, ale też gości biznesowych. Obecnie jest to standard w średnich i dużych przedsiębiorstwach. Gaggia? Saeco? Necta? Firma Flint Sp. z o. o. ma w swojej ofercie ekspresy automatyczne znanych marek, a pracownicy podpowiedzą, który wybrać, żeby się sprawdził w firmowej kuchni. Chwila przerwy przy filiżance kawy może podnieść wbrew pozorom efektywność pracy. Niewielka ilość kawy pobudzi i zwiększy poziom koncentracji.

Wypożyczenie ekspresu do kawy?

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z oferty dzierżawy dowolnego urządzenia, łącznie z jego obsługą i konserwacją. Kiedy firma dopiero powstaje, nie koniecznie trzeba od razu inwestować sporej sumy pieniędzy w profesjonalne ekspresy ciśnieniowe do biura.  Jeden z pracowników podkreśla, że:

Przed podjęciem decyzji o zakupie ekspresu, dobrze jest wcześniej oszacować ile filiżanek kawy będzie potrzebnych w ciągu dnia. Wynajem ekspresu może pomóc w doborze odpowiedniego urządzenia.

Podobnie jak z dzierżawą drukarki biurowej lub samochodu jej warunki określone są w umowie. Raty płaci się co miesiąc w formie abonamentu, który może zawierać także serwis urządzenia, a nawet dostarczenie kawy w ziarnach dowolnej marki, jak Lavazza, Morganti czy Grosmi. Niekiedy też może sprawdzić się ekspres przelewowy, ale czy będzie pasował do biura?

Ekspres przelewowy – ciągle na topie

Wszędzie tam, gdzie jest potrzebna w jednej chwili duża porcja kawy, sprawdzi się ekspres przelewowy. Mogą być to konferencje, szkolenia, warsztaty tematyczne czy śniadania hotelowe w formie bufetu dla gości. Firma Flint Sp. z o. o. ma w swojej ofercie modele wyposażone w czajnik z termosem, który podtrzymuje temperaturę kawy. Niektóre z nich mają też funkcję automatycznego pobierania wody, więc obsługa urządzenia może być na prawdę mało zajmująca, podczas gdy należy obsłużyć dużą liczbę gości.