Zioła tworzone są przede wszystkim z różnych suszonych roślinnym, które wykazują własności lecznicze, lub które mogą być stosowane do użytku spożywczego. Niestety na rynku spotkać można wiele opakowań ziół, które skrywają również dziesiątki barwników, konserwantów oraz innych sztucznych dodatków chemicznych. Lepiej je unikać, kupując wysokiej jakości zioła importowane m.in. z krajów arabskich.

Zastosowanie ziół

Zioła od setek lat wykorzystywane są w życiu człowieka do różnorodnych celów. Kojarzą się one z lekami naturalnymi, wysokiej jakości kosmetykami, a także z kuchnią. Zioła często posiadają zatem własności antybakteryjne, przeciwzapalne czy też pozwalają wzbogacić dany produkt o przepiękny, intensywny oraz świeży zapach. Jeśli chodzi o zastosowanie ziół jako przypraw, należy wiedzieć, że mieszanki w 100% naturalne nie mają sobie w kuchni równych. Marynaty do mięs, przyprawy do kurczaka czy inne przyprawy suszone produkowane hurtowo i z dużą zawartością dodatkowej chemii, nie pozwalają tak świetnie wydobywać smaku warzyw, ryb czy dań mięsnych.

Lepiej zatem postawić na wysokiej jakości zioła, które oferuje firma MARION TRADE. Nie tylko współpracuje ona z polskimi dostawcami, ale także importuje produkty z krajów arabskich.

Zalety naturalnych ziół

Naturalne, świetnie wyselekcjonowane, a także w odpowiedni sposób przechowywane i pakowane zioła nie tylko potrafią odmienić smak i wygląd potraw. W kosmetologii są one stosowane do tworzenia bardzo skutecznych produktów leczniczych. Tworzone są z nich mieszanki-napary polepszające krążenie krwi czy też maści antybakteryjne i przeciwtrądzikowe. Ziołowe przyprawy lub te pochodzenia arabskiego warto dodawać do potraw również ze względów zdrowotnych. Pełne są one ważnych dla ludzkiego organizmu minerałów. Szczególnie ważne jest też to, że większość naturalnych przypraw i ziół suszonych zalicza się do przeciwutleniaczy. Te zaś niszczą komórki rakowe, które krążą w ludzkiej krwi. 

Zapotrzebowanie na zioła i przyprawy arabskie

W Polsce zarówno do celów spożywczych, jak i leczniczych coraz częściej stosuje się produkty tworzone w krajach arabskich. Zioła, które dominują na Bliskim Wschodzie, nadają się również do produkcji kosmetyków, w tym preparatów DIY (produkty domowe „zrób to sam”). Obecnie importowane są czyste susze lub też mieszanki pieprzu ziołowego, bakalii oraz orzechów. Wspomnieć należy również o pestkach daktyli, dyni, słoneczników, a także o pistacjach i figach. Niekiedy docierają one do Polski w formie gotowych sproszkowanych i naturalnych produktów. Najczęściej są to jednak opakowane detalicznie lub luzowo towary, które z chęcią kupują firmy cateringowe, przedszkola, placówki oświatowe, hotele, restauracje oraz klienci indywidualni.

Jeśli chodzi o produkty spożywcze z krajów arabskich, warto wspomnieć także o imporcie do Polski soku z granatu czy prażonej kukurydzy.