W ostatnim czasie obserwujemy zmiany w podejściu Polaków do codziennego życia. Większość z nas zaczyna rozumieć, jak dużą rolę w naszym prawidłowym funkcjonowaniu odgrywa racjonalne jedzenie. Dlatego coraz częściej stawiamy na lokalne, wysokiej jakości produkty - chleb z pełnowartościowej mąki, szynkę bez sztucznych spulchniaczy. Najwyższej jakości wędliny i pieczywo oferuje Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” z miejscowości Pruszcz.

Jak rozpoznać, że wędlina jest wysokiej jakości?

Zacznijmy od koloru. Klient często ocenia jakość kiełbasy czy szynki po tym, jak wygląda. Jest to ogromnym błędem. Naturalna wędlina, wyprodukowana bez sztucznych dodatków nie jest idealna. Wręcz przeciwnie. Często ma szarawą, niejednolitą barwę, nie błyszczy tak, jak naszpikowane chemią wyroby. Cena to kolejny aspekt, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Wartościowa wędlina nie jest tania, choć zdarza się, że i drogie produkty są niskiej jakości. Dlatego, żeby mieć pewność, że dostajemy produkt adekwatny do ceny, należy zapoznać się z jego składem. Im więcej mięsa na sto gramów wyrobu, tym lepiej. Warto również zobaczyć, czy w składzie nie ma zbędnych dodatków, takich jak: białko sojowe, gumy roślinne czy skrobia roślinna.

Wyborne wędliny (kiełbasy, szynki, kabanosy), a także wartościowe pieczywo wytwarza Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”.

„Naszym klientom oferujemy najwyższej jakości produkty mięsne i pieczywo wytwarzane z rodzimych produktów. Wędliny produkujemy według tradycyjnych receptur, a zboże oraz żywiec do wypieku chleba, dostarczają nam lokalni rolnicy” - podkreśla jeden z ekspertów spółdzielni.

Oferta wyżej wymienionej firmy obejmuje także: sprzedaż detaliczną wędlin i pieczywa oraz sprzedaż hurtową. Jej produkty trafiają również do przedszkoli, szkół, stołówek oraz innych placówek zbiorowego żywienia.

Zdrowe pieczywo, czyli jakie?

Za najbardziej zdrowe uważa się bogate w witaminy i składniki mineralne pieczywo razowe. Jest ono także źródłem cynku, żelaza, magnezu, wapnia, fosforu i potasu. To bogactwo błonnika, który usprawnia pracę jelit i obniża poziom cholesterolu. Poza tym ciemny chleb jest mniej kaloryczny niż pieczywo pszenne. Jednak tak, jak w przypadku wędlin należy czytać etykiety na opakowaniach wyrobów piekarskich, gdyż zdarza się, że nawet do nich dodawane są szkodliwe substancje. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupowane pieczywo jest najlepszej jakości, skorzystaj z usług wymienionej wyżej spółdzielni GS. W jej ofercie znajdziesz domowe chleby żytnie, bagietki, bułki, ale także pączki, drożdżówki i ciasta.