Torty są standardowymi ciastami, jakie wybieramy, gdy zbliża się ważne wydarzenie bądź uroczystość. Na przestrzeni lat ich wygląd, kształt i typ wypełnienia, zmieniały się wraz z panującymi trendami, ale także z dostępnością produktów. W zależności od rodzaju planowanej uroczystości dopasowujemy także styl, w jakim cukiernik wykona dla nas ciasto. Z całą pewnością wybór rzetelnej cukierni, będzie gwarancją pysznego smaku i zadowolenia gości.

Torty okolicznościowe na specjalne zamówienie

Ważne wydarzenie to dobra okazja, by zamówić tort okolicznościowy. Torty okolicznościowe są pewnego rodzaju sztuką i jeżeli trafimy na doświadczonego cukiernika, wykona on dla nas ciasto o dowolnym kształcie. Torty okolicznościowe szczególnie często wybiera się na wesela, gdzie wypieku musi być wystarczająco dużo, by starczyło dla wszystkich gości. Szczególnie ważną cechą jest uniwersalność w smaku, tak by przypadł do gustu wszystkim gościom. Warto również zamówić specjalny tort na urodziny dziecka. Może on mieć nadruk ulubionej postaci z bajki bądź nawiązywać do zainteresowań naszej pociechy. Torty okolicznościowe są także doskonałym wyborem na osiemnaste urodziny, wieczór panieński, komunię czy też chrzest.

Klasyczne torty dobre na każdą okazję

Jednak nie każdy z nas ma czas i wystarczające środki, by zdecydować się na zakup tortu okolicznościowego. Jak wiadomo, na taki wypiek trzeba czekać dłużej, a także ze względu na jego wykonanie, cena także jest wyższa. Co więc w przypadku, gdy potrzebujemy ciasta od ręki? Warto wówczas wybrać klasyczny tort. Występują one w wielu wariacjach smakowych, dzięki czemu doskonale sprawdzą się  zarówno podczas kameralnych przyjęć w gronie najbliższych, jak i podczas imprez firmowych. Tradycyjne torty nie wyróżniają się kształtem, ale ich wykonanie i niesamowity smak rekompensują to całkowicie.

Pasja do tortów i ciast

Jakość składników wybranych do stworzenia tortu, a także umiejętne połączenie smaków mają kluczowe znaczenie podczas tworzenia ciasta. Dlatego też powinniśmy wybierać produkty pochodzące ze sprawdzonej cukierni takiej jak Ciastkarnia Luna Sławomir Augustyniak. Firma od wielu lat zajmuje się produkcją wyrobów cukierniczych, jak i piekarniczych, zapewniając swoim klientom przepyszne wypieki. W ofercie ciastkarni znajdziemy zarówno torty na zamówienie, ciasta, szeroki wybór ciastek, jak i tradycyjne rogale świętomarcińskie. Torty tworzone przez firmę nie tylko charakteryzują się oryginalnym wyglądem, ale także wyjątkowym smakiem, który wyróżnia wyroby spośród innych, dostępnych na rynku.