W Polsce brakuje zarówno tradycyjnych włoskich pizzerii, jak i tych profesjonalnych nowoczesnych. W pierwszym przypadku mowa o lokalach ze „starymi” piecami ogniowymi, które zatrudniają prawdziwych pizzermenów, potrafiących m.in. samemu uformować odpowiedni kształt ciasna. W drugim zaś mowa o restauracjach, które wysoką jakość i niepowtarzalny smak swoich wypieków, opierają głównie o wykorzystywanie nowoczesnych sprzętów oraz narzędzi. Dowiedz się razem z nami, o jakich akcesoriach nie powinna zapomnieć dzisiejsza pizzeria.

Zacznijmy od najprostszych przyrządów…

Nie każdy kucharz posiada wybitne zdolności manualne, pozwalające na szybkie i łatwe przygotowywanie ciasta oraz jego formowanie. W tym pomagają między innymi specjalistyczne przyrządy, które nie tylko do perfekcji wspierają tworzenie najwyższej jakościowo pizzy, ale które wpływają również na skrócony czas jej przygotowania. Jest to ważny wyznacznik, który w ujęciu miesięcznym, czy rocznym przynosi olbrzymie optymalizacje finansowe. Krótszy czas tworzenia jednego dania, to bowiem niższy ponoszony przez właściciela koszt, a także wyższe zadowolenie obsłużonego szybko klienta! W nowoczesnej pizzerii, nie może zatem zabraknąć radełek do pizzy, siatek do pizzy, łopatek, łopat do pieców, toreb termicznych, czy nowoczesnych wałkowarek i wałkownic ciasta. Te z dwoma wałkami, silnikiem elektrycznym i elektrycznym pedałem usprawniającym prace, są bardzo pożądane w różnych restauracjach. Tego typu urządzenia pozwalają szybko przygotować dobre ciasto pod wypieki, które będzie stanowiło o wyjątkowości potrawy!

Czas na zapoznanie się z „elektronarzędziami” kuchennymi!

„Elektronarzędziami” kuchennymi nazwać możemy wszystkie sprzęty zasilane na prąd, czy akumulator, które pomagają w przygotowaniu pizzy, a które można również łatwo przenosić. Przede wszystkim zaliczyć do nich można miksery spiralne do lekkich i ciężkich ciast, nowoczesne prasy do pizzy, czy też zaokrąglarki i dzielarki ciast! Ostatnie z urządzeń, pozwalają na niemalże seryjną produkcję gotowych do wypieku ciast, które zapewnią przede wszystkim zachowanie wysokich standardów wyrobu pizzy, idealną strukturę kulki ciasta, a także które pozwolą na powtarzalność w tworzeniu oferowanych dla klientów wyrobów. To jest ważne, jeśli nasza pizzeria buduje swoją markę, jako wyjątkową i niepowtarzalną na rynku!

Wybór najważniejszych sprzętów: pieców i urządzeń chłodniczych

Dobrze wyposażona nowoczesna pizzeria, czy restauracja włoska, powinna posiadać również dobry piec lub piece do pizzy. Te dzisiaj tworzone są w różnych technologiach. Mniejsze podmioty mogą zainwestować m.in. w piece jednokomorowe, czy dwukomorowe. Większe pizzerie wybierają zaś hybrydowe urządzenia, nie tylko zasilane prądem i gazem! Mowa o piecach przelotowych-taśmowych-nadmuchowych, oraz o piecach opalanych drewnem. To one wielokrotnie gwarantują wyższą jakość wypieków, których smak przypomina tradycyjne włoskie dania wprost ze starożytnych kamiennych palenisk! Zapomnieć nie można jednak również o farszu na pizzę: mięsach, wędlinach, czy warzywach; które powinny dla zapewnienia ich świeżości być przechowywanie w specjalnych komorach chłodniczych. Świetnymi urządzeniami wielofunkcyjnymi z tego gatunku, dla pizzerii i innych restauracji, są tzw. stoły chłodnicze. Ich sprzedażą, kalibracją, czy dostosowaniem do warunków lokalu, zajmują się m.in. specjaliści z firmy TECHGAST – przedsiębiorstwa gwarantującego najwyższej jakości technologie dedykowane dla gastronomii.