Czy wiesz, że wafle tortowe cieszą się coraz większą popularnością? Nie tylko są one idealną, chrupiącą przekąską, ale także mogą być wykorzystane w cukiernictwie do słodkich wyrobów. Dodatkowo, wielu organizatorów imprez traktuje je jako alternatywę dla talerzyków i podaje na nich ciasto. Przeczytaj, z czego powstają wafle tortowe i dowiedz się, czym charakteryzują się produkty dobrej jakości.

Kilka słów o waflach tortowych

Najprościej definiując, wafle tortowe są wyrobami cukierniczymi, które są bardzo cienkie i kruche. Do ich wyrobu wystarczy tylko kilka, podstawowych składników, z czego najważniejsze to:

  • mąka,
  • woda,
  • olej.

Wyprodukowane z najwyższej jakości surowców –  np. z unikatowych odmian pszenicy o niskiej zawartości glutenu, są także dobrym źródłem energii. Co prawda, jeden wafel tortowy waży około 20 g i jest niskokaloryczny, ale produkt ten jest doskonałym źródłem białka – najbardziej sycącego makroskładnika odżywczego. Można więc potraktować go jako przekąskę między jednym a drugim posiłkiem głównym.

Wafle tortowe idealnie wpisują się w eko trend - zastosowanie

Oprócz tego, że wafle na masową skalę wykorzystywane są w branży cukierniczej – np. do wyrobu wafli przekładanych lub ciast bez pieczenia, interesujące zastosowanie odkryli również organizatorzy imprez. Okazuje się bowiem, że wafle tortowe stanowią alternatywę dla plastikowych lub szklanych talerzyków, na których zazwyczaj podawane było najsmaczniejsze ciasto wieczoru. Dzięki temu, można przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego – nie zaśmiecając go jednorazowymi talerzami lub nie zużywając tak dużej ilości wody, jaka musiałaby być użyta do zmycia naczyń. Jadalne talerzyki zyskują więc coraz większą popularność.

Czym kierować się przy zakupie wafli?

Wafle tortowe, na których ma zostać podany deser lub te używane jako jeden ze składników ciasta powinny być nie tylko smaczne, ale także wytrzymałe. Innymi słowy, powinny być chrupiące, lecz nie mogą od razu – pod lekkim naporem – się łamać. W związku z tym, warto zakupić ten produkt od sprawdzonego producenta – jakim jest Hanmart Prodecent Wafli Tortowych. Warto zaznaczyć, że firma funkcjonuje na rynku od 1994 roku. Posiada więc unikalne receptury i ogromne doświadczenie w branży cukierniczej. Produkty zakupione w tym przedsiębiorstwie są więc gwarantem dobrego smaku i wysokiej jakości składu. Co ważne, oferta przedsiębiorstwa skierowana jest zarówno do klientów biznesowych, którzy dokonują zamówień na masową skalę, jak i do osób indywidualnych.