Owoce i warzywa są podstawowym i niezbędnym składnikiem każdej zbilansowanej diety. Dostarczenie do organizmu wszystkich niezbędnych mikroelementów nie byłoby możliwe bez ich uwzględniania w swojej diecie. Jednak oprócz spożywania odpowiedniej ilości warzyw i owoców, musisz pamiętać, aby kupować je u pewnego źródła. Zaopatrzenie się w te produkty w marketach nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Dlaczego? Tego dowiesz się od specjalistki z Warzywniak na mostku.

Gdzie kupować warzywa i owoce?

Tak naprawdę masz 3 możliwości:

  • markety spożywcze

  • warzywniaki

  • giełda.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest warzywniak. Dokonując zakupów tam, możesz być pewny, że pochodzą od sprawdzonych, lokalnych dostawców. Takie produkty mają zdecydowanie więcej witamin i minerałów, niż te genetycznie modyfikowane i produkowane na masową skalę. Ponadto użycie wspomagaczy wzrostu oraz innego rodzaju pestycydów nie pozostaje bez wpływu na Twój organizm. W warzywniaku możesz dostać wszystkie rodzaje sezonowych owoców i warzyw. Nie powinieneś zrażać się, gdy w zimie nie dostaniesz  w nim na przykład truskawek! To dobry znak. Potwierdza tylko, że sprzedają wyłącznie aktualnie występujące warzywa i owoce.

Dlaczego warto jeść owoce i warzywa?

Świeże owoce i warzywa są ważne nie tylko w diecie dorosłych, ale również dzieci i starszych osób. Wiesz o tym, że warzywa powinny stanowić główny składnik Twojej diety? Wiele osób myśli, że to mięso powinno być na pierwszym miejscu. Dopiero po czasie dowiaduje się, że jest całkiem inaczej. W owocach i warzywach znajdziesz naturalne witaminy (to właśnie te są najlepiej przyswajalne przez organizm). Ponadto uwzględniając je na co dzień w jadłospisie, wzmocnisz swój system immunologiczny.  Jest to szczególnie ważne przed zbliżającym się okresem jesiennym.  Mało kto ma świadomość, że spożywanie warzyw może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka rozwoju chorób nowotworowych. Wszystko to dzięki obecności antyutleniaczy! Jeżeli masz problemy z cerą (na przykład trądzik, AZS czy też łuszczyca) w Twojej diecie powinna gościć na co dzień marchew, papryka, brokuł oraz wszystkie warzywa zielone!

Jednym z warzywniaków, które w ofercie mają naturalne oraz świeże warzywa i owoce jest Warzywniak na mostku. Pamiętaj, że sklep z owocami i warzywami musi być wybrany rozsądnie. Jak już wyżej wspomnieliśmy, korzystniejszym wyborem będzie lokalny dostawca, niż taki, który posiada sieć sklepów i masową produkcję. Zatem najlepszym rozwiązaniem byłoby zapewnienie stałego dostawcy tych produktów.

Najlepsze owoce i warzywa

Warzywniak na Mostku to miejsce oferujące szeroki wybór świeżych warzyw i owoców. Sklep cechuje się również dużym naciskiem na zdrowe i naturalne warzywa, co przyciąga licznych klientów zainteresowanych zdrowym stylem życia. W ofercie Warzywniaka na Mostku w miejscowości Nowy Tomyśl znajdziemy także sezonowe owoce takie jak truskawki, maliny, jabłka czy dynie. Dla miłośników tradycyjnych smaków dostępna jest również kapusta kiszona. Dzięki swojej ofercie firma zdobyła uznanie wśród lokalnej społeczności i stała się popularnym miejscem na zakupy warzyw i owoców.