O tym, że warto jeść warzywa, nie trzeba chyba nikomu przypominać. Niemniej osoby, które na co dzień mogłyby włączyć do swojej diety więcej ogórków czy pomidorów, powinny wiedzieć, że ich jedzenie to nie tylko doskonały sposób na zachowanie prawidłowej masy ciała i nienagannej sylwetki. Brokuł, kalafior, marchewka czy też cukinia z firmy Warzywa u Dorotki mają bowiem zbawienny wpływ również na urodę. A jak wybierać warzywa, które będą wyłącznie źródłem witamin i minerałów, a nie szkodliwych pestycydów?

Czy jedzenie warzyw sprzyja urodzie?

Oczywistym faktem jest, że warzywa są źródłem wielu cennych witamin i minerałów. Warto jednak podkreślić, że są one również źródłem zdrowych węglowodanów, na podstawie których można stworzyć zbilansowane posiłki. Dieta bogata w warzywa to zarówno ogromne wsparcie procesu odchudzania, jak i gwarancja dobrego samopoczucia. Niemniej warto zauważyć, że jedzenie warzyw sprzyja również naszej urodzie. Wystarczy wziąć pod lupę paprykę, która, dzięki dużej zawartości witaminy C, uelastycznia naczynia krwionośne oraz wspomaga wytwarzanie kolagenu, który wpływa na ujędrnienie skóry.

Z kolei zielone warzywa, takie jak szpinak, brokuł, jarmuż, ale także sałata i kapusta chronią skórę przed negatywnym działaniem promieni UV. Co więcej, ich spożywanie chroni również przed powstawaniem przebarwień i tak zwanych „pajączków” czyli teleangiektazji, a więc pękających i rozszerzonych naczyń krwionośnych, które nie prezentują się estetycznie. Warto przyjrzeć się również pomarańczowym przedstawicielom warzyw, szczególnie dyniom, marchewkom oraz pomidorom, które zawierają beta-karoten. Beta-karoten zawarty w wyżej wymienionych warzywach przekształca się w witaminę A, która charakteryzuje się działaniem leczniczym w przypadku trądziku.

Jak wybierać warzywa?

Jak widać, jedzenie warzyw zdecydowanie sprzyja urodzie. W tym miejscu należy jednak podkreślić, że mowa tu wyłącznie o zdrowych przekąskach warzywnych, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Takim źródłem jest sklep Warzywa u Dorotki, który znajduje się w Toruniu, przy ulicy Józefa Wybickiego 96/3. W tym miejscu znajdziesz szeroki wybór świeżych owoców i warzyw, które pochodzą od sprawdzonych dostawców. Najlepiej sięgać po warzywa sezonowe, a przy ich wyborze koniecznie należy zwrócić uwagę na naturalny kształt – nie każdy ogórek musi być przecież taki sam. Warto przeanalizować również nasycenie koloru warzywa, a także to, czy na powierzchni pomidora, ogórka lub kalafiora nie znajdują się uszkodzenia, które mogą świadczyć o tym, że wybrany przysmak szybciej się zepsuje.