Baza wiedzy dla małych i średnich firm

Pomysł na biznes – firma sprzątająca

2018-07-05
Nie każdy ma czas na generalne porządki, a i prawdą jest, że część z nas przy nawale obowiązków innej natury, nie ma czasu na sprzątanie w jakimkolwiek wymiarze. Niesłabnącym powodzeniem cieszą się więc wszelkiego rodzaju usługi sprzątania mieszkań i biur. Jeżeli zastanawiasz się nad tą formą działalności i chcesz zamienić ją w dochodowy biznes, przeczytaj nasz artykuł.

Jak cyfrowe mapy zmieniły sposób wyszukiwania informacji w Internecie?

2018-07-05
Wyszukiwanie potrzebnych informacji rozpoczynamy od sprawdzenia ich w Internecie. 64 % użytkowników uważa, że internetowe wyszukiwarki są najbardziej zaufanym źródłem informacji („Edelman Trust Barometer”, styczeń 2015 r.), a rozwój Internetu wpływa pozytywnie na funkcjonowanie gospodarki. W wyszukiwaniu informacji pomocne są mapy cyfrowe, które stanowią coraz ważniejszą, ciągle udoskonalaną platformę komunikacji między firmami a ich klientami i są integralną częścią wyszukiwarek internetowych.

Pomysł na biznes – zakład krawiecki

2018-07-05
Krawcowa błędnie kojarzy nam się ciągle ze starszą panią i jej maszyną do szycia obsługiwaną pedałem. Tym czasem, dobry warsztat krawiecki to dobre pieniądze i jeszcze lepszy pomysł na własny biznes. Jeżeli chciałbyś lepiej rozeznać się w tym temacie i zdobyć podstawowe informacje na temat tego jak założyć swój warsztat krawiecki, czytaj dalej.

Jak zadbać o oczy przy komputerze?

2018-07-05
Komputery i smartfony, ekrany i monitory, światło jarzeniówek i prowadzenie pojazdów po zmroku nie oszczędzają naszych oczu... Nie wspominając już o czytaniu książek przy latarce pod kołdrą! Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak uchronić swoje oczy przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Ubezpieczenie dziecka NNW i zdrowotne – jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo?

2018-07-05
Propozycja ubezpieczenia NNW zazwyczaj pojawia się w momencie, kiedy nasza pociecha zaczyna swoją przygodę z edukacją wczesnoszkolną. Warto rozważyć takie ubezpieczenie w wybranym (a nawet w kilku) towarzystwach, żeby zapewnić jak najwyższy wymiar świadczeń naszemu dziecku w razie nieszczęśliwego wypadku. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze NNW dla dziecka.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – ile może kosztować i czy warto je posiadać?

2018-07-05
Jeżeli nie chcesz lub nie możesz pozwolić sobie na wielomiesięczne kolejki do lekarza specjalisty, koniecznie rozważ prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Jeżeli natomiast nie jesteś pewien, jak się za to zabrać, koniecznie przeczytaj nasz krótki przewodnik po ubezpieczeniach zdrowotnych!

Ubezpieczenie mieszkania – jakie wybrać, by czuć się bezpiecznie?

2018-07-05
Ubezpieczenie domu lub mieszkania jest kluczową kwestią dla każdego właściciela nieruchomości. Jeżeli kupujesz dom w kredycie hipotecznym, bank w ogóle nie zgodzi się na jakiekolwiek ustępstwa w tym zakresie. Warto więc wiedzieć co i jak, a takich informacji udzieli Ci nasz mały poradnik. Czytaj dalej!

Ubezpieczenie turystyczne – jakie wybrać i gdzie można je kupić?

2018-07-05
Jak mawia stare przysłowie, przezorny zawsze ubezpieczony. Nawet jeżeli nie planujemy podczas urlopu skakać na bungee, nie jesteśmy w stanie przewidzieć wydarzeń losowych takich jak opóźnienie samolotu o siedem godzin. Właśnie dlatego warto jest zainwestować w ubezpieczenie turystyczne. Nie wiesz, jak się za to zabrać? Przeczytaj nasz poradnik.

Ubezpieczenie domu w budowie i od kradzieży – jak wybrać to najlepsze?

2018-07-05
Budowa domu to długotrwała i kosztochłonna inwestycja. Wszelkie przeszkody, które mogą opóźnić a nawet zatrzymać kontynuowanie prac, są mocno stresujące. Zarówno zła pogoda, jak i inne zdarzenia losowe mogą sprawić, że budowa znacznie się przeciągnie i pochłonie więcej pieniędzy. Dodatkowo nieruchomość w budowie zazwyczaj nie jest zamieszkała, a właściciel nie ma możliwości zapewnienia osobistej stałej opieki nad nieruchomością. Domy w budowie bez dostatecznego dozoru, bywają kuszącym obiektem dla przestępców i padają ich łupem. Przy okazji kradzieży może dojść do dewastacji mienia, co powiększa szkodę i powoduje większe obciążenia finansowe właściciela.

Polacy inwestują w naukę i kursy językowe

2018-07-05
Wszyscy wiemy, że warto uczyć się języków obcych. Angielski stał się nową lingua franca i praktycznie nie sposób znaleźć pracy bez znajomości tego języka. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o nauce języków obcych!