Polacy lubią organizować samodzielnie swój urlop wyjeżdżając pod namiot, żeglując albo po prostu uprawiając swoją działkę rekreacyjną. Jednak niezależnie, gdzie wypoczywamy, przed oczami staje problem toalety. Teren, gdzie rozbijamy namiot może być nieskanalizowany, albo standard publicznych toalet pozostawia wiele do życzenia. Aby wypoczynek był przyjemniejszy, musimy kupić lub wynająć toaletę przenośną. Pomocą służy firma WC Chatka.

Zastosowanie toalet przenośnych

Mobilna toaleta to wygodne urządzenie, które może przydać się na wypadach turystycznych. Jadąc kamperem lub przyczepą kampingową użytkownik odczuwa stabilność przy korzystaniu z wc nawet na zakrętach. Taką przenośną  „wygódkę” kochają też żeglarze, bo mogą z niej wielokrotnie i komfortowo korzystać na jachcie zarówno dzieci jak i dorośli. Używanie przenośnej toalety chemicznej ułatwia życie działkowcom. Nie zawsze na działkach działa kanalizacja, a dużym problemem jest wyłączanie instalacji na okres zimowy. Tymczasem toaleta przenośna odpowiednio serwisowana, może działać nawet zimą. Nie wymaga prądu ani rur kanalizacyjnych.

Przenośne wc służy także dzieciom, jeśli jest odpowiednio niskie, a także osobom niepełnosprawnym. Dla tych drugich istnieją krzesełka toaletowe o regulowanych nóżkach, posiadających nasadki antypoślizgowe. A jeśli turysta spędza urlop na nartach w sezonie zimowym? Musi zapewnić swojej toalecie ciepłe miejsce ze stałą temperaturą i użytkować jak do tej pory. Toalety turystyczne, w zależności od częstotliwości używania i pojemności zbiorników, starczają mniej więcej na kilka dni, przy kilkuosobowej rodzinie. Później należy je opróżnić.

Jak dbać o toaletę turystyczną?

Jak każde wc, także i  przenośne toalety chemiczne muszą być poddawane odpowiedniej dezynfekcji i konserwacji, przy użyciu specjalistycznych płynów, niwelujących nieprzyjemne zapachy i przyspieszających rozkład nieczystości. Wypożyczalnie tego sprzętu konserwują go i naprawiają. Kompleksowy serwis toalet przenośnych zapewnia firma WC Chatka.

Gdy jednak jesteśmy w trakcie użytkowania toalety turystycznej, pamiętać należy, aby opróżniać dolny zbiornik po całkowitym zapełnieniu. Można to zrobić na kempingach, w portach, stacjach benzynowych, czy w miejscach obsługi podróżnych, bez zagrożenia dla środowiska. Po tej czynności do toalet turystycznych dodaje się odpowiedni preparat i urządzenie znów może działać. Czysta, estetyczna toaleta wymaga stosowania odpowiedniego, łatwo rozpuszczalnego papieru toaletowego i specjalistycznej chemii.