Ze względu na swoje przeznaczenie siłowniki hydrauliczne narażone są na znaczne obciążenia. Podczas ich intensywnej pracy, elementy konstrukcji siłowników mogą ulec różnym awariom. Jakie są podstawowe przyczyny awarii siłowników hydraulicznych? Które komponenty zużywają się najszybciej? Co na to wpływa? Poznaj odpowiedzi na powyższe pytania i napraw swoje części u Kamiński Siłowniki hydrauliczne produkcja naprawa.

Dlaczego siłowniki ulegają awarii?

O awariach siłowników hydraulicznych najczęściej mówi się w kontekście wyeksploatowania poszczególnych komponentów siłowników. Do usterki może dojść zarówno przy prawidłowym użytkowaniu i bez większych oznak uszkodzeń zewnętrznych sprzętu. Ze względu na to, że siłowniki mają dosyć prostą budowę, a ich funkcjonowanie nie jest skomplikowane, cechują się one ponadprzeciętną wytrzymałością. Jednak jak wszystkie urządzenia, mogą się psuć choćby z nadmiernej eksploatacji, czy zbyt długiej żywotności. Jak podkreśla specjalista z Siłowniki hydrauliczne produkcja naprawa:

"Komponentami, które ulegają najszybszemu zużyciu są uszczelnienia i prowadnice. W momencie zużycia  uszczelnień głowicowych następuje wyciek oleju na zewnątrz siłownika, natomiast zużycie uszczelnień tłokowych powoduje spadek siły roboczej siłownika, jak również utratę możliwości utrzymywani odpowiedniego ciśnienia roboczego wewnątrz siłownika."

Najczęstsze przyczyny usterek siłowników hydraulicznych

Usterki i awarie siłownika rozpoczynają się w momencie, gdy dojdzie do uszkodzenia uszczelnień dławicy lub przez pojawienie się zewnętrznych i wewnętrznych wycieków cieczy. Siłowniki hydrauliczne ulegają awarii ze względu na:

  • powstanie uszkodzeń zewnętrznych siłownika,
  • zanieczyszczony płyn roboczy,
  • zbyt wysokie ciśnienie w układzie,
  • zbyt niskie ciśnienie,
  • zużycie prowadnic tłoczyska,
  • reakcje fizyko-chemiczne zachodzące w elementach siłownika.

W przypadku podejrzenia lub wystąpienia jakiejkolwiek awarii należy czym prędzej przystąpić do diagnozy. Wczesne wykrycie przyczyny pozwala na przedłużenie żywotności oraz sprawności urządzenia.

Regeneracja siłownika hydraulicznego – cena

Jeżeli zastanawiasz się ile kosztuje regeneracja siłownika hydraulicznego, to pamiętaj, że naprawa zależy od zakresu prac specjalisty oraz od stopnia zużycia elementów. Firma Kamiński Siłowniki hydrauliczne produkcja- naprawa zajmuje się kompleksową regeneracją siłowników jednostronnego i dwustronnego działania, nurnikowych i teleskopowych. Podczas regeneracji stosuje się wymianę wszystkich wadliwych elementów, które wpływają na niewłaściwe działanie siłownika . Dobrze wyposażone zaplecze produkcyjne umożliwia wykonanie naprawy części szybko i sprawnie. Chcesz poznać dokładną cenę? Skonsultuj się z firmą i zaczerpnij pełnych informacji.