Opakowania typu blister wykonane są z przeźroczystego tworzywa sztucznego, wyprofilowanego i dopasowanego do kształtu oraz wymiaru produktu. Świetnie sprawdzają się w pozycjonowaniu i eksponowaniu produktów. Klient bez konieczności odpakowywania może dokładnie obejrzeć kupowany artykuł. Produkcja obywa się metodą próżniową i zajmuje się nią firma Majot. Sprawdź, jakie zalety posiada ten rodzaj opakowań i czemu warto się na nie zdecydować!

Charakterystyka opakowań typu blister

Opakowania blistrowe są jednymi z najczęściej wybieranych form pakowania różnorodnych produktów. Ich pierwszą i najważniejszą zaletą jest możliwość wyeksponowania towaru z jednoczesnym jego zabezpieczeniem przed różnymi uszkodzeniami podczas transportu czy rozkładania na sklepowych półkach. Dzięki temu każdy potencjalny klient może dokładnie obejrzeć produkt, bez konieczności jego odpakowywania. Pozwala to na bardziej racjonalne i przemyślane zakupy. Blistry są wykonane metodą próżniową z tworzyw sztucznych – najczęściej PET LUB PCV. Kształt tego rodzaju opakowań jest dopasowany wielkością oraz wymiarem do rodzaju produktu. W związku z tym, proces wytwarzania musi być dopasowany do rodzaju artykułu, który ma się z nim znajdować, czym zajmuje się firma Majot.

Użycie transparentnej folii z tworzywa sztucznego pozwala dokładnie odzwierciedlić kształt produktu i pełni niezwykle ważną rolę z punktu widzenia marketingu. Możliwości projektowe i wytwórcze firmy Majot są bardzo szerokie, więc dla różnych przedsiębiorstw można stworzyć wiele wariantów ciekawych opakowań, które przyciągną uwagę dużej ilości klientów. Dzięki takim opakowaniom eliminuje się problem z nadmiernym otwieraniem pudełek przez klientów w sklepach. Obniża to koszty pracy przy układaniu towaru i ponownym ustawianiu oraz porządkowaniu. Opakowania blistrowe mogą mieć najróżniejsze kształty, a także być wytwarzane w wielu modelach – zawieszanych, stawianych lub leżących na półkach.

Zalety i dowolny design opakowań blistrowych

Wierzchnia część blistra może być na różne sposoby połączona ze ścianką tylną, która jest zazwyczaj płaska i wykonana z dowolnego materiału – często jest to papier. Sposób łączenia części blistra może być różny, ale najczęściej wybierane jest: klejenie, zszycie lub wykonanie prowadnic, umożliwiających wsunięcie tylnej ścianki pomiędzy dwie warstwy – produktu otoczonego wytłoczką. Dostępne i popularne są także rozwiązania zatrzaskowe z domykanymi wieczkami. Bardzo szeroką ofertę opakowań typu blister w swojej ofercie posiada doświadczona firma Majot Jerzy Stanisław Rogowski z Konstancina-Jeziorna w województwie mazowieckim, która dba o najwyższą jakość oferowanych usług z zakresu projektowania i wytwarzania. Blistry świetnie sprawdzają się do pakowania tabletek, niektórych artykułów biurowych, maszynek do golenia, drobnych części hydraulicznych, kosmetyków, zabawek, chemii gospodarczej, części elektrycznych oraz samochodowych oraz wielu innych, w zależności od pomysłu.