Dawniej metoda łączenia ze sobą elementów, jaką jest nitowanie miała zdecydowanie więcej zastosowań niż dziś i cieszyła się większą popularnością. Z jej pomocą można połączyć ze sobą metalowe elementy w sposób stabilny i trwały. Obecnie najczęściej spotkamy się z nią w przemyśle ciężkim, wiekiem nity pojawiają się na mostach, ale również mniejsze w łączeniu elementów różnych maszyn produkcyjnych. Mają one więc typowo techniczne zastosowanie i sięgać po nie mogą fachowcy z różnych branży. Jednak aby odpowiednio wykonać nitowanie potrzebna będzie nam właściwa nitownica, przydadzą się również nity oraz nitonakrętki. Takie elementy najlepiej kupować w miejscu, gdzie będziemy mogli liczyć na fachowe doradztwo i zostaną one dopasowane do naszych oczekiwań i potrzeb.

Praca z nitowaniem – dobieramy odpowiednie elementy

Nitokołki przydają się czasem w produkcji meblowej, jednak zdecydowanie częściej sięga się po nity i nitonakrętki. Jeśli zwrócimy się po pomoc w dopasowaniu odpowiednich metalowych elementów do planowanych prac do profesjonalnego sprzedawcy, z pewnością dostaniemy dokładnie to czego oczekiwaliśmy i zadanie, które chcemy wykonać przebiegnie bez zakłóceń. Nit powoduje sztywne połączenie ze sobą metalowych elementów. Dawniej były one bardzo często stosowane przy produkcji statków, jednak obecnie można powiedzieć, że tą uniwersalna technikę nieco wyparło spawanie. Jednak nity nadal są obecne i bardzo użyteczne, tak więc jeśli będziemy tworzyć coś wyjątkowego z metalu czy blachy to z pewnością ta metoda łączenia się sprawdzi, również jeśli nie spawamy, gdyż użycie nitownicy będzie dla nas zdecydowanie łatwiejsze.

Profesjonalne doradztwo

Wybór różnorodnych nitów w firmie Nitpoz jest tak duży, że można dobierać je bardzo dowolnie i różnorodnie. Znaczenie będzie miał rodzaj blachy, jej wielkość, kolor, a nawet dokładne przeznaczenie produktu końcowego. W związku z tym powinniśmy postawić na najlepsze rozwiązania w konkretnym przypadku. Jak je wybrać? Najlepiej zwrócić się do specjalistów po pomoc w dopasowaniu nitów, jak i nitownicy, która sprawdzi się przy pracy z nimi. Później wystarczy jedynie zamówić produkty, a z pewnością będziemy zadowoleni. W Nitpoz pracują doświadczeni fachowcy, którzy każdemu klientowi doradzą i pomogą wybrać dokładnie to czego potrzebuje z szerokiego asortymentu.