Ósme zęby są jednymi z najbardziej problematycznych w całej jamie ustnej. Bardzo często zdarza się, że wyrzynają się nieprawidłowo i powodują silny stan zapalny. W wielu przypadkach, nie mieszczą się one w szczęce, powodując ogromny ból. W takiej sytuacji, koniecznie należy udać się do chirurga szczękowego z gabinetu stomatologicznego Prestigemed, który przeprowadzi potrzebne badania i wykona ekstrakcję uciążliwego zęba.

Kiedy trzeba wykonywać ekstrakcję ósmego zęba?

Ósme zęby spędzają sen z powiek bardzo wielu osobom, powodując ogromny ból oraz silny stan zapalny, gdy trzon zęba wyrasta pod nieprawidłowym kątem, uwierając inne zęby lub wrzynając się w policzek. Zarówno górne, jak i dolne zęby mądrości są podatne na próchnicę, a w wielu przypadkach ich leczenie jest znacznie utrudnione lub niemożliwe. W sytuacji, kiedy masz problem z ósmymi zębami, to nie zwlekaj, tylko od razu udaj się do doświadczonego chirurga szczękowego z gabinetu stomatologicznego Prestigemed w Warszawie, który zleci odpowiednie badania i przeprowadzi profesjonalną ekstrakcję zęba, a Ty poczujesz ogromną ulgę.

U bardzo wielu osób ósme zęby wyrastają dopiero w dorosłym życiu, co wiąże się z odczuwaniem dużego dyskomfortu. Czasem zdarza się, że ząb nie wyrośnie całkowicie i zostaje zatrzymany w kości. To sprawia, że odczuwa się dolegliwości bólowe i może pojawić się stan zapalny poprzez dostawanie się do kieszeni kostnej resztek jedzenia. W innych przypadkach, ząb wyrzyna się krzywo lub nie mieści się w szczęce, uciskając inne zęby, a nawet prowadząc do ich przemieszczenia. Z kolei, leczenie podatnych na próchnicę zębów mądrości jest często niemożliwie lub nieefektywne, ze względu na trudny dostęp do korzeni oraz ich głębokie umiejscowienie w kości.

Jak przebiega ekstrakcja zęba mądrości?

Zanim dojdzie do wyrwania zęba mądrości, który wymaga wiedzy i dużych umiejętności lekarza stomatologa, konieczne jest przeprowadzenie z pacjentem wywiadu lekarskiego, podczas którego należy poinformować o przyjmowanych na stałe lekach oraz o posiadanych chorobach współistniejących. Stomatolog zaleci wykonanie badań kontrolnych krwi oraz prześwietlenia zęba, co pozwali ocenić umiejscowienie zęba w szczęce oraz podjąć decyzję o metodzie ekstrakcji. Bardzo ważne jest, aby dzień przed zabiegiem nie przyjmować leków rozrzedzających krew ani nie spożywać alkoholu. Chirurgiczne usunięcie zawsze trzeba przeprowadzać w sprawdzonym gabinecie stomatologicznym Prestigemed z Warszawy, gdzie pracują największej klasy specjaliści, którzy prawidłowo wykonają zabieg, bez żadnych powikłań, jak np. suchy zębodół.

Podczas zabiegu pacjentowi jest podawane znieczulenie miejscowe, a następnie chirurg szczękowy nacina dziąsło, odwarstwia płat śluzówkowo-okostnowy, który odsłania fragment kości, a następnie dzieli ósmy ząb na fragmenty i wyjmuje je. Najczęściej taki zabieg wiąże się z koniecznością założenia szwów. Kiedy znieczulenie przestaje działać, pacjent może odczuwać jeszcze ból, który jest wywołany ingerencją chirurgiczną i jest zjawiskiem normalnym. Po chirurgicznym wyrwaniu zęba koniczne jest przyjmowanie antybiotyku przepisanego przez lekarza, a w razie potrzeby można zażyć środek przeciwbólowy, łagodzący dyskomfort odczuwalny po zabiegu. Po dwóch tygodniach należy zgłosić się na kontrolę, podczas której lekarz obejrzy miejsce gojenia się rany i usunie szwy. Korzystanie z usług gabinetu stomatologicznego Prestigemed jest gwarancją najwyższej jakości wszystkich przeprowadzanych zabiegów, które są dla pacjentów drogą do posiadania pięknego i zdrowego uśmiechu.