Sery góralskie, należące do grupy produktów podpuszczkowych, to naturalne wyroby powstające na bazie świeżego mleka. Ich produkcja składa się z wielu złożonych procesów, które mają bezpośredni wpływ na ich ostateczny smak, zapach, kolor i konsystencję. Zakład Jadwigi Smoleń, z siedzibą w małopolskiej miejscowości Pieniążkowice, specjalizuje się w wytwarzaniu naturalnych serów góralskich. Dowiedz się, jak wygląda proces ich produkcji i jakie są ich zalety. Zapraszamy!

Jak wygląda proces produkcji serów góralskich?

Sery góralskie, oferowane przez firmę Jadwigi Smoleń, to produkty składające się wyłącznie z wysokiej jakości składników naturalnego pochodzenia. W pierwszym etapie produkcji świeże mleko krowie lub owcze poddawane jest ścinaniu przy użyciu podpuszczki. Efektem tego działania jest powstanie masy serowej, która następnie przechodzi przez złożony proces dojrzewania. Przedstawiciel firmy Jadwigi Smoleń dodaje:

Nasz zakład dysponuje nowoczesnymi urządzeniami, które umożliwiają sprawny i kontrolowany przebieg procesu produkcyjnego. Innowacyjność sprzętu nie wpływa jednak w żadnym stopniu na recepturę wytwarzania naszych produktów, która pozostaje w pełni naturalna i zgodna z tradycją.

Dojrzewanie serów góralskich to złożony proces, który składa się m.in. z formowania masy serowej, wędzenia, a także przetrzymywania produktu w odpowiedniej temperaturze i warunkach przez dokładnie określony czas. Proces dojrzewania jest kluczem do uzyskania produktów o pożądanym smaku, aromacie i zabarwieniu.

Jakie są zalety serów góralskich?

Sery góralskie wytwarzane przez firmę Jadwigi Smoleń to przede wszystkim produkty całkowicie naturalne, których receptura nie zawiera ulepszaczy smaku, konserwantów i innych szkodliwych substancji chemicznych. Doświadczenie i tradycyjne metody produkcyjne pozwalają na uzyskanie wyrobów o niepowtarzalnym, a zarazem różnorodnym smaku i aromacie, które spełnią oczekiwania każdego konesera. Naturalne sery góralskie to także produkty zawierające cenne składniki odżywcze. Wyroby podpuszczkowe są bogate m.in. w wapń, selen, fosfor, a także witaminy A, B, E oraz D.

Prostota, a zarazem wszechstronność serów góralskich sprawiają, że cieszą się one bardzo dużą popularnością. Mogą stanowić one niecodzienny, nadający charakteru dodatek do wielu potraw, ale także stanowić niebanalne, odrębne danie. Serwowanie różnego rodzaju serów jako przekąski świetnie nadaje się nie tylko dla domowników, ale może także pozytywnie zaskoczyć gości.