Efektywne udzielanie korepetycji wymaga nie tylko rozległej wiedzy z zakresu danego przedmiotu oraz szeregu innych umiejętności z cierpliwością i klarownym tłumaczeniem na czele, ale także doskonałego przygotowania do lekcji. Mowa tu nie tylko o odpowiednich podręcznikach, testach, grach językowych czy innych pomocach dydaktycznych, ale także o artykułach biurowych niezbędnych do prowadzenia lekcji. Jak skompletować taki zestaw?

Podstawowe wyposażenie korepetytora

Jeśli chodzi o najważniejsze i podstawowe narzędzia pracy korepetytora w kontekście artykułów biurowych, to należy tu wspomnieć o czystych kartkach, kartkach w kratkę oraz długopisach, których taka osoba musi mieć zawsze pod dostatkiem. To na nich korepetytor będzie bowiem zapisywał ważne informacje, notatki, obliczenia, rozwiązania zadań, tłumaczenia i inne sprawy dotyczące lekcji. Ważne jest także, aby prywatny nauczyciel zaopatrzył się nie tylko w niebieskie lub czarne długopisy, ale także w zielone, które nie będą się kojarzyły ze szkołą, za to umożliwią klarowne sprawdzane testów lub wyraźne zaznaczanie poszczególnych elementów lub wyrazów np. wyszczególniając błędy lub podkreślając najistotniejsze informacje. Jeśli chodzi o wykładanie wiedzy bardzo przydatna okaże się także mała, biała tablica ze zmywalnymi pisakami, dzięki której można zaoszczędzić także trochę papieru.

Kolejną istotną sprawą jest są oczywiście teczki. Jeśli mamy więcej niż jednego ucznia warto zakupić przezroczyste, teczki (każdą w innym kolorze) lub skoroszyty i podpisać je (np. za pomocą białych naklejek) imieniem ucznia. W ten sposób zachowamy niezbędny ład. Materiały w postaci kserówek do danej lekcji w teczce ucznia warto segregować także za pomocą koszulek lub spinaczy. Nie można też zapomnieć o notesiku z wyrywanymi kartami do zapisywania ważnych informacji, zadań domowych lub mini-konspektów, jak również o kalendarzu, w którym zapiszemy nasz grafik oraz podkładzie biurowym w przypadku, gdy nie będziemy mieli za wiele miejsca na biurku ucznia. Szeroki wybór artykułów biurowych, papierniczych oraz szkolnych znajdą Państwo w bogatej ofercie sprawdzonej firmy Stoisko Papiernicze s.c. B. Distel E. Dukielska A. Ligocka, którą znajdą Państwo w Bielsko Białej na drugim piętrze Domu Handlowego Klimczok.

Co jeszcze może się przydać korepetytorowi?

To, co może nam się jeszcze przydać do prowadzenia korepetycji zależy w dużej mierze od prowadzonego przez nas przedmiotu oraz wieku uczniów. Jeśli pracujemy z dziećmi, to z pewnością przydadzą nam się kredki np. do nauki przez rysowanie, stemple np. w formie literek (np. do nauki słówek z języka angielskiego), gumowa piłeczka do nauki przez zabawę czy kolorowe naklejki lub inne ciekawe papiernicze materiały ozdobne, które możemy ofiarować dziecku na koniec lekcji w ramach nagrody i zachęty do dalszej nauki. W pracy korepetytora w duży stopniu ułatwimy sobie też życie, używając kolorowych zakładek indeksujących (np. do zaznaczania najistotniejszych informacji w pomocach naukowych) lub kopert np. na flashcards.