Tektura jest jednym z najgrubszych materiałów papierniczych, doskonale sprawdza się w gospodarstwach domowych i przemyśle. Powstaje przez sklejenie kilku warstw masy papierniczej, a do jej wyrobu używa się najczęściej grubszych włókien ścieru drzewnego. Na rynku jest bardzo duży wybór tektur o różnych grubościach i wymiarach. Na co dzień materiał ten wykorzystuje się głównie jako opakowania transportowe lub magazynowe.

Rodzaje i zastosowanie tektur 

Na rynku dostępnych jest kilka gatunków tektur: biała, brązowa, techniczna czy powlekana. W procesie produkcji tektury bardzo często poddaje się ją procesowi kaszerowania. Powstała w ten sposób dodatkowa warstwa zabezpiecza karton przed wilgocią. Opakowania kartonowe spotykane są w wielu gałęziach ludzkiej działalności - używa się ich w magazynach, w domu, do przechowywania i transportowania towaru. Ogromną rolę kartony odgrywają na poczcie, w firmach kurierskich czy biurach. Tekturowe pudełka sprawdzą się również jako opakowanie na prezent. Dzięki dużej dostępności materiałów do produkcji, nowoczesnym maszynom i rozwiązaniom technologicznym, kartonowe pudła na prezenty występują w wielu różnych kolorach i wielkościach. Pracownik hurtowni opakowań zwraca również uwagę na bardzo ważną rzecz:

Tektura daje duże możliwości ponownego przetworzenia, co poprawia sytuację ekologiczną naszego środowiska. Mimo, że jest to drobny szczegół to bardzo często dobrze postrzegany i doceniany przez naszych klientów. 

Co w swojej ofercie ma Hurtownia Opakowań?

E-Hurtownia Opakowań to młoda, prężnie rozwijającą się firma. Mimo krótkiego okresu swojej działalności, firma zdążyła zdobyć zaufanie wiele klientów oraz renomę rzetelnego i solidnego partnera w biznesie. Hurtownia stawia na uczciwą obsługę, profesjonalne doradztwo oraz elastyczność oferty, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego z odbiorców.

Hurtownia oferuje opakowania kartonowe, które wykonywane są z tektury 3-warstwowej, 5-warstwowej i mikrofali z nadrukiem lub bez. Oprócz tego swoim klientom może zaproponować opakowania tekturowe fasonowe oraz tradycyjne kartony klapowe. Na specjalne zamówienia hurtownia może przygotować taśmy pakowe z logo lub wybranym napisem. Opakowania to jednak nie wszystko, w ofercie firmy znajdują się również pozostałe produkty służące do pakowania i zabezpieczania towarów w transporcie. Są to m.in. folie bąbelkowe, folia stretch, woreczki strunowe czy wypełniacze. Dzięki szybkiej obsłudze i elastyczności działania klienci firmy zawsze mogą liczyć na sprawną realizację zamówień i gwarancję najlepszych cen.