Zarówno w użytku domowym, jak i w biurze drukarki to jedne z najczęściej wykorzystywanych urządzeń. Nieprawidłowe użytkowanie czy eksploatacja mogą wpływać na powstanie licznych awarii. Nie zawsze konieczny jest zakup nowego urządzenia. Czasem zdecydowanie bardziej opłacalne jest skorzystanie z usług serwisu drukarek. Jakie są najczęstsze przyczyny awarii drukarek? Kiedy skorzystać z pomocy serwisu? 

Dlaczego drukarka nie drukuje? 

Oprócz prozaicznych przyczyn, takich jak niepoprawne podłączenie drukarki, brak zainstalowanych sterowników czy kurz, który zbiera się wewnątrz sprzętu, zdarzają się poważniejsze usterki. Drukarki, jak każde urządzenia, mogą ulegać awariom i przestać spełniać swoją rolę. Jednym z najczęściej pojawiających się problemów jest zasychający tusz. Po dłuższym czasie niekorzystania z urządzenia tusz zaczyna zasychać w kartridżu, uniemożliwiając efektywne korzystanie ze sprzętu. Niekiedy zdarza się również, że tusz, który powinien znajdować się w kartridżu, wylewa się niemal wszędzie. Może to być oznaką uszkodzonego wkładu atramentowego, ale czasem może to sugerować kłopoty z łączami odpowiadającymi za przepływ tuszu do głowicy atramentowej. Drukarki laserowe również mogą sprawiać problemy. Niekiedy na wydrukach pojawiają się brudne pasy lub urządzenia całkowicie nie działają. 

Kiedy udać się do serwisu drukarek?

Jeżeli zauważysz, że Twoja drukarka nie drukuje, nie włącza się, ale nie masz pomysłu, co może być przyczyną, lepiej nie próbować samodzielnie naprawiać sprzętu. Podobnie w sytuacji kiedy drukarka pracuje inaczej niż zwykle, najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów. W Grójcu serwisem drukarek zajmuje się firma OMIKRON. Oczywiście jeśli papier zaciął się w urządzeniu lub brakuje tuszu, bez obawy poradzisz sobie na własną rękę. Jednak wszelkie poważniejsze usterki bądź problemy, których nie jesteś w stanie zdiagnozować, lepiej oddać w ręce specjalistów. Działanie na własną rękę może znacznie pogorszyć awarię, a wtedy naprawa stanie się zdecydowanie kosztowniejsza. 

Dlaczego warto korzystać z pomocy serwisu? 

Chociaż może Ci się wydawać, że sprzęt ma już swoje lata i jego naprawa jest nieopłacalna, często bywa zgoła inaczej. Obecnie ludzie coraz rzadziej próbują naprawiać sprzęt czy odzież, wychodząc z założenia, że lepiej kupić nowe. Oddając urządzenie do serwisu drukarek, możesz mieć pewność, że do jego naprawy zostaną użyte specjalistyczne części oryginalne lub zamienne kompatybilne z Twoim urządzeniem. Ponadto specjaliści dokonają kompleksowego przeglądu i konserwacji sprzętu. Może się okazać, że po pracach serwisowych, Twoja drukarka posłuży Ci jeszcze przez długie lata. Warto jednak pamiętać o jej regularnym czyszczeniu. Jak wiadomo, gromadzący się kurz to jedna z częstszych przyczyn awarii.