Drukarki to urządzenia, które obecnie użytkowane są nie tylko w biurach i instytucjach, ale także w prywatnych domach. Niestety wszyscy użytkownicy drukarek muszą liczyć się z regularnym wymienianiem w nich materiałów eksploatacyjnych. Planując jednak wymianę tonera lub tuszu warto zapoznać się z ofertą firmy Nexus w zakresie regeneracji tego typu materiałów, gdyż nierzadko dorównują one jakością swoim pierwowzorom, a przy tym gwarantują naprawdę atrakcyjną cenę.

Co warto wiedzieć o procesie regenerowania tonerów i tuszy realizowanym w firmie Nexus?

Tusze, tonery, kartridże itp. to materiały eksploatacyjne umożliwiające pracę drukarki, przy czym ich żywotność jest ograniczona. Stąd też każdy posiadacz urządzenia drukującego wcześniej czy później stanie przed potrzebą wymiany tonerów lub tuszy w swojej drukarce. Poszukując materiałów tego typu warto pamiętać, że firmy takie jak Nexus z Piotrkowa, oprócz sprzedaży nowych, oryginalnych produktów lub ich zamienników, oferują także usługę regeneracji tonerów i tuszy do drukarek. Jak mówi ekspert –

Regeneracja materiałów eksploatacyjnych do drukarek to specjalistyczny proces, który w skrócie opiera się na umieszczeniu w zużytym (pustym) tonerze nowego materiału barwiącego (proszku). Sam proces regeneracji obejmuje przede wszystkim rozebranie zużytego wkładu drukującego na części, oczyszczenie go, wymianie zużytych elementów na nowe oraz uzupełnieniu proszku. Kluczową czynnością jest odpowiednie oczyszczenie głowic z pyłu lub śladów tuszu. Dodatkowo zregenerowany toner poddawany jest testom na urządzeniu, z którym jest kompatybilny.

Regeneracja tonerów to proces, przy realizacji którego specjaliści z firmy Nexus, stosują wysokiej jakości materiały barwiące oraz specjalistyczne zestawy narzędzi. Całość prac przeprowadzana jest w odpowiedniej odzieży ochronnej i w masce przeciwpyłowej w przystosowanym do tego celu pomieszczeniu, które jest właściwie wentylowane i doświetlone.

Zalety regeneracji tonerów realizowanej przez profesjonalistów z firmy Nexus

Wkłady drukujące, zregenerowane przez doświadczonych fachowców z firmy Nexus, to materiały, które w żaden sposób nie ustępują zarówno zamiennikom, jak i nowym tonerom. Warto wspomnieć także, że regeneracja tonerów wykonywana w firmie Nexus, niesie ze sobą również inne zalety, gdzie wymienić należy:

  • korzyści finansowe - regenerowane materiały eksploatacyjne do drukarki to tańsza alternatywa dla nowych tonerów, a co za tym idzie obok stosowania zamienników jest to najprostszy sposób na zmniejszenie kosztów eksploatacji drukarki,

  • gwarancję wykorzystania pełnej pojemności zregenerowanego wkładu drukującego, co nie zawsze ma miejsce przy nowych, oryginalnych tonerach oferowanych przez ich producentów,

  • ochrona środowiska – regeneracja tonerów to proces, który poprzez wypełnianie kasety drukującej wielorazowego użytku, zmniejsza liczbę zagrażających środowisku elektroodpadów (zużytych tonerów).

Zakup zregenerowanych tonerów to inwestycja posiadająca sporo zalet i opłacalna pod wieloma względami. Niemniej jednak należy pamiętać, aby w tego typu materiały zaopatrywać się w profesjonalnej firmie specjalizującej się w sprzedaży i regeneracji tonerów i tuszy do drukarek, takiej jak Nexus.