Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów, firmy budowlane i remontowe sięgają po coraz bardziej zaawansowane rozwiązania w zakresie wykonywania swoich usług.  Nie można ukryć również, że prawdziwie precyzyjne wykonanie oferują specjalistyczne urządzenia – praca człowieka nigdy nie będzie tak dokładna, jak one. Ma to szczególne znaczenie przy pracach, gdzie jakość warunkuje trwałość.

Precyzyjne prace tynkarskie

Tynk to warstwa wykonana z zaprawy lub gipsu, którą pokrywamy powierzchnię ścian, sufitów, kolumn i filarów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Ma ona zabezpieczać przed działaniem czynników atmosferycznych oraz czynników występujących w pomieszczeniach takich jak para wodna czy ogień. Ponadto pozwala podnieść walory estetyczne budynku. Tynk może być też warstwą podkładową pod elementy wymagające gładkiego podłoża, na przykład płyty styropianowe czy płytki ceramiczne.

Prace tynkarskie obejmują kilka etapów i rozpoczynają się od przygotowania podłoża oraz wyznaczenia powierzchni, na której wykonane zostanie tynkowanie. Następnie kładzione są kolejne trzy warstwy tynku – obrzutka, narzut i gładź. Ostatnim krokiem jest wykonanie faktury.

W powszechnym użyciu funkcjonują różne rodzaje tynków przeznaczonych do wnętrz:

  • tynki gipsowe;
  • tynki wapienne;
  • tynki cementowo-wapienne;
  • tynki gliniane.

Różnorodność oferują też tynki wykorzystywane na zewnątrz budynków. Znajdziemy wśród nich tynki mineralne, akrylowe czy silikonowe. Firmy budowlano-remontowe wykorzystują tu specjalistyczne narzędzia tynkarskie oraz nowoczesne urządzenia, które zapewniają precyzję wykonania. To, w jaki sposób zostanie bowiem wykonana warstwa tynku, często warunkuje możliwość przeprowadzenia kolejnych prac budowlanych lub remontowych – szczególnie jeśli tynk stanowi podkład pod kolejny element wykończenia.

Zastosowanie agregatów tynkarskich

Agregaty tynkarskie to, jak wskazuje nazwa specjalistyczne urządzenia przeznaczone do prac tynkarskich. Służą do mechanicznego nakładania tynków w sposób ciągły. Producenci sprzętu na potrzeby budownictwa oferują tu różnorodne rozwiązania; na rynku znajdziemy agregaty, w których możemy zastosować gotowe mieszanki workowe tynków wapienno-gipsowych, gipsowych, wapienno-cementowych. Znajdziemy też agregaty tynkarskie do tynków lekkich, specjalnych, modernizacyjnych czy podkładowych.  Wiele z nich to uniwersalne urządzenia, które wykorzystamy przy wszystkich rodzajach tynków, a ponadto tez przy wylewkach samopoziomujących. Zakupu oraz serwisowania agregatów tynkarskich najlepiej dokonywać w firmie, która w tych dziedzinach się specjalizuje tak jak bydgoskie przedsiębiorstwo Adler. Urządzenie to ma obniżyć koszty oraz skrócić czas prac tynkarskich, dlatego przed wyborem najlepiej skonsultować się z obsługą sklepu, która pomoże nam znaleźć optymalne rozwiązanie.