Aranżacja małych wnętrz jest trudnym zadaniem. Dlatego też najlepiej jest je powierzyć specjaliście. Niewielkich rozmiarów mieszkanie musi nie tylko estetycznie wyglądać, ale również być funkcjonalne. Najważniejsze w projektowaniu takich pomieszczeń, jest zwrócenie uwagi na podstawowe potrzeby domowników. Firmą, która może się tym zająć jest Maxpasz. Z tego artykułu dowiesz się więcej na temat aranżacji niestandardowych wnętrz mieszkań.

Jak sprawić, aby małe mieszkanie było optycznie większe?

Chcesz, aby Twoje małe mieszkanie było optycznie większe? Jest to możliwe, jeśli będziesz kierować się pewnymi zasadami.

Ciekawym pomysłem jest zamontowanie luster na ścianie w salonie.

– mówi specjalista.

Architekt z firmy Maxpasz wyjaśnia, że w ten sposób uzyskasz odbicie lustrzane, które doda pomieszczeniu głębi. Trzeba jednak dobrze przemyśleć jego lokalizację i zastanowić się, jaki widok będzie się w nim odbijał. Jedną z najistotniejszych rzeczy podczas projektowania wnętrz, jest dobranie odpowiednich kolorów. W przypadku, gdy Twój cel to dodanie optycznie kilku centymetrów kwadratowych danej przestrzeni, najlepszym wyborem są barwy białe, szare i beżowe. Warto również podkreślić, że małe kawalerki dla singli, dwupokojowe, rodzinne apartamenty nie lubią zbyt dużej ilości przedmiotów dekoracyjnych. Możesz więc zdecydować się na dwie, trzy ozdoby, które będą przykuwały wzrok.

Jakie meble będą najbardziej odpowiednie dla małych mieszkań?

W małych mieszkaniach nie powinno być zbyt dużej ilości mebli. Zagracona przestrzeń nie jest w żadnym stopniu funkcjonalna. Nie prezentuje się także za dobrze. Dlatego też musisz pomyśleć nad praktycznymi rozwiązaniami. Idealne wydają się być szafy pod sufit oraz ozdobne pudełka. Te ostatnie mogą być schowane pod łóżko, aby nie zajmowały niepotrzebnie miejsca. Podczas aranżacji małych wnętrz, warto zastosować meble z szufladami i pojemnikami. Ciekawym pomysłem jest np. łóżko piętrowe, czy też stolik kawowy ze skrytkami. W tym przypadku sprawdzą się także proste półki. Rozsądnym wyborem będzie także komfortowa rozkładana sofa.