Coraz większą popularność zyskują bramy z napędem i zdalnym sterowaniem. Do ich zalet należy zaliczyć przede wszystkim wygodę użytkowania oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Automatyka bramowa oferuje wiele możliwości – od sterowania bramą za pomocą pilota po specjalne aplikacje w telefonie. Równie często jednak wykorzystywane są też tradycyjne bramy bez napędu.

Zalety automatyki bramowej

Bramy z napędem i zdalnym sterowaniem cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki firmom takim jak PPU METALPOL, rozwiązania z zakresu automatyki bramowej stają się dostępne rosnącej liczbie osób. Obok bram oferuje ona również ogrodzenia przęsłowe, z siatek ślimakowych oraz furtki wejściowe. Najwyższe walory estetyczne zagwarantuje nam dopasowanie wzoru bramy i furtki do przęseł ogrodzenia i dlatego warto zaangażować do ich wykonania jedną firmę. Napęd może być montowany w każdym rodzaju bram, zarówno przesuwnych, jak i rozwiernych. Oba typy znajdziemy w ofercie firmy PPU METALPOL w dwóch wariantach – z napędem i zdalnym sterowaniem lub bez. Zalety zastosowania automatyki bramowej podsumować możemy trzema słowami: wygoda, bezpieczeństwo i kontrola.

Zdalne sterowanie pozwala otwierać i zamykać bramę bez wysiadania z auta za pomocą pilota lub aplikacji w telefonie. To zdecydowanie pomocne zimą, kiedy na zewnątrz jest mróz, lub latem, ponieważ upał za oknem zniechęca do opuszczania klimatyzowanego wnętrza samochodu. Automatyka bramowa korzysta z precyzyjnego systemu, który pozwala dokładnie kontrolować jej ruch. Wyposażenie w fotokomórki umożliwia automatyczne reakcje na przeszkody, czyli blokadę skrzydła. W nowoczesnych systemach bramowych możemy sterować wszystkim: czasem zamknięcia i spowolnienia bramy czy kąt nachylenia skrzydeł.

Te dwie kwestie wiążą się z ostatnią korzyścią płynącą z automatyki bramowej, jaką jest bezpieczeństwo. Sprawne otwarcie i zamknięcie bramy bez opuszczania auta oraz zabezpieczenie przed uderzeniem w przeszkodę mają znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Brama z napędem i zdalnym sterowaniem zmniejsza też ryzyko włamania – znacznie trudniej jest bowiem sforsować taki system niż tradycyjny zamek.

Tradycyjne bramy

W ofercie firmy PPU METALPOL znajdziemy również tradycyjne bramy wjazdowe bez automatyki. One również cieszą się dużą popularnością, choć mają zdecydowanie mniej zalet. Jedynym, co wyróżnia je na plus na tle automatycznych bram, jest cena. Bramy takie będą zdecydowanie tańsze niż systemy wyposażone w napęd oraz możliwość zdalnego sterowania. Mniejsza jest natomiast wygoda, ponieważ bramę musimy otwierać i zamykać ręcznie, co wydłuża czas wjazdu na teren posesji. Również w zakresie bezpieczeństwa tradycyjne bramy wypadają gorzej – w tym przypadku nie mamy zamka, sterowanego sygnałem z pilota lub aplikacji.

W obu przypadkach możemy jednak mówić o wytrzymałości, która cechuje wszystkie artykuły metalowe. Gwarancją jakości wybranej bramy i ogrodzenia będzie skorzystanie z usług ślusarskich firmy, która ma doświadczenie w branży.