Konstrukcje ze stali odgrywają kluczową rolę w przemyśle, dlatego do ich tworzenia nie wolno używać gotowych projektów. Parametry obiektu muszą być każdorazowo dopasowane do sytuacji i specyfiki danej branży. Sprawdźmy, na czym polega projektowanie konstrukcji, jakie czynności obejmuje, i czy realizacja gotowego założenia niesie za sobą trudności wykonawcze.

Projekty konstrukcji ze stali – o czym warto wiedzieć?

Pierwszą czynnością w ramach projektowania konstrukcji stalowych jest wstępna wizualizacja i stworzenie planów statycznych. Specjaliści z firmy DM Engineering s.c. szacują różnego typu obciążenia, obliczają wartości sił odśrodkowych oraz przygotowują analizę techniczną. W czasie wykonywania projektów należy stosować się do przepisów zawartych w Prawie budowlanym, odnosząc do nich wszelkie kluczowe rachunki i schematy. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości projektant musi nanieść korekty.

Projekt stalowej konstrukcji – oprogramowanie typu CAD

Projektowanie konstrukcji stalowych odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych programów, które przyspieszają realizację kolejnych etapów i wykonywanie niezbędnych wyliczeń. Dzięki zastosowaniu oprogramowania typu CAD ryzyko błędu zostaje ograniczone do minimum. Na podstawie dokumentacji projektant wykonuje każdy element konstrukcji oraz określa materiał wykonawczy. Przeznaczenie oraz miejsce montażu obiektu stalowego to kluczowe kwestie definiujące rodzaj i jakość zastosowanego materiału. Korzystając z usług sprawdzonej firmy możesz mieć pewność, że wszystkie kwestie, które wymagają czegoś więcej niż użycia oprogramowania projektowego, zostaną dopięte na ostatni guzik, a sam obiekt okaże się trwały i wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne.
Kiedy projekt konstrukcji ze stali jest już ukończony przychodzi czas na produkcję prefabrykatów i przemieszczenie elementów profili na miejsce zespolenia. Sam montaż nie jest skomplikowany, o ile wcześniejsze etapy zrealizowano zgodnie z oryginalnym założeniem.