W temacie posadzek przemysłowych trzeba wiedzieć przede wszystkim to, że szczególnie ciekawe rozwiązanie w ich przypadku stanowią posadzki żywiczne. Nie jest to oczywiście wszystko, o czym warto wspomnieć w temacie tego typu posadzek, dlatego też po więcej informacji zapraszamy do poniższego wpisu, który to uwzględnia znacznie więcej szczegółowych elementów.

Podstawowe informacje

Zanim przejdziemy do opisu bardziej szczegółowych informacji w temacie posadzek przemysłowych, musimy zacząć od kilku najważniejszych aspektów związanych z przygotowywaniem podłoża. Stanowi to bowiem niezbędny element w znaczącej większości przypadków, w których to mamy do czynienia właśnie z posadzkami przemysłowymi. Zatem, w tym zakresie warto będzie wspomnieć w głównej mierze o szlifowaniu. Mowa jest oczywiście o technice szlifowania betonu, która to okazuje się niezbędna w wielu przypadkach. Do czynienia mamy tutaj między innymi z czyszczeniem oraz wyrównywaniem podłoży. Nie jest to jednak wszystko, o czym trzeba wspomnieć w związku z tym tematem, gdyż równie ważne są chociażby naprawa oraz wyrównanie powierzchni.

Co więcej, techniką szlifowania betonu osiąga się także cel w postaci usuwania resztek klejów, powłok malarskich, szpachli, a nawet mleczka cementowego. Warto dodatkowo wspomnieć także o fakcie, że szlifowanie okazuje się niezbędne także w momencie, gdy mamy na celu lastrykowanie oraz polerowanie granitu, marmuru czy też właśnie betonu.

Szlifowanie to oczywiście nie wszystko, czym trzeba zająć się w ramach przygotowywania podłoża pod posadzki przemysłowe. Równie ważne okazuje się tutaj bowiem także frezowanie, z którego to korzysta się głównej mierze w przypadku zniszczonych, nierównych czy też zatłuszczonych podłoży. Frezowanie jest przydatne podczas usuwania warstw posadzek betonowych oraz żywicznych, wyrównania zniszczonych podłoży betonowych oraz usuwania wspomnianych wyżej resztek.

Co jeszcze warto wiedzieć?

W temacie posadzek przemysłowych dobrze będzie poruszyć jeszcze co najmniej kilka zróżnicowanych kwestii. Zanim jednak przejdziemy do ich opisu, pragniemy zaznaczyć, że nie udałoby nam się stworzyć tego tekstu, gdyby nie konsultacja ze specjalistami z firmy Figiel-Epoxy zajmującej się świadczeniem usług związanych z przygotowywaniem podłoża oraz żywicznymi posadzkami. Tak więc, w przypadku opisywania poszczególnych kwestii związanych z posadzkami przemysłowymi zdecydowanie warto będzie krótko wspomnieć także o tym, czym powinny odznaczać się tego rodzaju posadzki na powierzchniach w parkingach oraz garażach. Tutaj, mając do czynienia z parkingami zewnętrznymi oraz wewnętrznymi, ważne okazuje się stosowanie rozwiązania w postaci systemów wielowarstwowych epoksydowych oraz poliuretanowych.

Wynika to w głównej mierze z tego faktu, że tego rodzaju systemy odznaczają się wodoszczelnością. Co więcej, stanowią one w efekcie ochronę przeciwwilgociową, bez której to nie można się obyć w tego typu aplikacjach. Nie jest to jednak wszystko, gdyż wspomniane wyżej systemy odznaczają się także bardzo dobrym poziomem bezpieczeństwa wynikającym bezpośrednio z ich antypoślizgowej struktury. Dodatkowo, systemy te umożliwiają również ułatwioną organizację ruchu dzięki możliwości zastosowania poziomego oznakowania. Wszystkie te elementy będą miały w efekcie wysoki wpływ na funkcjonalność samych posadzek.

To nie wszystko

Na koniec, opisując poszczególne aspekty związane z posadzkami przemysłowymi, warto będzie wspomnieć jeszcze o jednej ważnej kwestii. Dobrze więc wiedzieć o tym, że wykonywanie posadzek przemysłowych odbywa się w takich systemach, jak systemy wylewane, systemy antypoślizgowe czy też systemy cienko powłokowe. Nie jest to jednak wszystko, o czym warto w związku z tym wspomnieć, gdyż do czynienia możemy mieć także z systemami zacieranymi o jednolitej barwie, a także systemami antyelektrostatycznymi. Jak więc można zauważyć, temat posadzek przemysłowych jest zdecydowanie znacznie bardziej rozległy niż mogłoby się początkowo wydawać.