Czasach coraz więcej osób decyduje się na budowę tarasu drewnianego, który staje się nieodzownym elementem każdego domu jednorodzinnego oraz ogrodu. Tarasy drewniane łączą w sobie tradycję z nowoczesnością, a ich wykonanie z naturalnych materiałów sprawia, że idealnie wpisują się w otoczenie przyrody. Razem ze specjalistą z firmy Skład Drewna Sławomir Krzysztofiak dowiemy się więcej na temat tarasów z drewna.

Tradycyjne i nowoczesne projekty tarasów drewnianych

Projektowanie tarasów drewnianych to sztuka, która pozwala na realizację zarówno klasycznych, tradycyjnych przestrzeni, jak i nowoczesnych, minimalistycznych zabudowy tarasowej. Wykonawcy oferują szeroki zakres usług, począwszy od projektowania tarasów otwartych, poprzez zadaszone konstrukcje, aż po kompleksowe realizacje zgodnie z indywidualnymi preferencjami klienta lub dostarczoną dokumentacją techniczną.

Drewno konstrukcyjne - klucz do trwałości i estetyki

Wszystkie drewniane elementy konstrukcyjne przeznaczone do użytkowania na zewnątrz budynku powinny być poddane obróbce termicznej oraz zabezpieczone odpowiednimi impregnatami. Tylko wtedy można zapewnić wieloletnią trwałość i niezmienny wygląd wyrobów. W projektach tarasów drewnianych warto wykorzystać najlepsze drewno konstrukcyjne, takie jak C24, które można znaleźć w miejscowościach takich jak Otwock czy Mińsk Mazowiecki.

Deski tarasowe - szeroki wybór dla każdego

Na rynku dostępne są gotowe deski tarasowe. Materiał ten stanowi drewno odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz intensywną eksploatację. Podłoże tarasu wykonane z naturalnych materiałów to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy najlepiej wypoczywają w otoczeniu przyrody. W szerokim asortymencie oferowanych rodzajów desek tarasowych każdy znajdzie model idealny dla siebie. Deski tarasowe wysokiej jakości znajdziemy miedzi innymi w tartakach i składach, takich jak Skład Drewna Sławomir Krzysztofiak.

Zalety tarasów drewnianych - dlaczego warto się na nie zdecydować

Tarasy drewniane są świetnym wyborem, jeśli marzymy o solidnej, stabilnej i naturalnej konstrukcji. Oprócz walorów estetycznych w postaci eleganckiego designu są niezwykle trwałym i odpornym rozwiązaniem. Niewątpliwym atutem jest także możliwość wyboru różnych gatunków drewna i dopasowania pod kątem kolorystycznym do indywidualnych preferencji. Wybierając ekologiczne tarasy drewniane, mamy również gwarancję zwiększenia wartości nieruchomości i jej atrakcyjności. Każdy projekt powinien być wykonany ściśle z wymaganiami klienta, dbając o najmniejsze detale.