Żaden dom ani mieszkanie, nie mogą się obyć bez okien. Szeroką ofertę modeli znajdziemy w firmie Top Okna. Dostępne są warianty z PCV oraz drewniane. Warto wiedzieć nie tylko czym kierować się podczas zakupu, ale także znać podstawowe różnice pomiędzy dwoma rodzajami produktów. W obu przypadkach mowa jest jednak o równie solidnej konstrukcji, dlatego wybór nie zawsze jest prosty.

Wybór okien z firmą Top Okna

Wybór okien nigdy nie należy do najprostszych, z tego też powodu, że co do zasady rzadko się je wymienia. Zazwyczaj, dobrej klasy wyroby, mają 10 lat gwarancji, a i później często wystarczy kilka zabiegów, by służyły nieco dłużej. Z tego też powodu, odwiedzając firmę Top Okna, może nasunąć się pytanie, czy lepiej wybrać modele z PCV, czy z drewna? Wybór nie zawsze jest prosty, dlatego zawsze chętnie służymy radą – dodaje ekspert. Warto jednak znać podstawowe różnice pomiędzy asortymentem z obu tych materiałów. Okna z PCV są tańsze, nie wymagają konserwacji i bardzo dobrze znoszą wilgoć. Z kolei drewniane wymagają co jakiś czas odpowiedniej impregnacji, są droższe, ale prezentują się o wiele lepiej i są o wiele bardziej odporne na wysokie i niskie temperatury. Jeśli chodzi o mechanizmy, to w obu wariantach stosowane są identyczne rozwiązania, równie skuteczne, sprawne i proste w obsłudze.

Jakie okno kupić i czym się kierować?

Wybór okna z oferty Top Okna to decyzja przede wszystkim pomiędzy drewnem a PCV. W drugim kroku mowa byłaby o jakości, gdyby nie to, że propozycje firmy to najwyższej klasy wyroby. Jednak zawsze warto sprawdzić jakość uszczelek, sprawdzić stopień izolacji wyrobu, rodzaj stosowanego mechanizmu. Dobrze dopytać o konserwację i serwisowanie oraz obsługę, gdy przełączamy system zima-lato. Dzięki temu zyskamy wiedzę, która pozwoli się z nimi odpowiednio obchodzić, a co za tym idzie, nie uszkodzimy wyrobu oraz właściwie o niego zadbamy. Z kolei wymiary oraz rodzaj okien zależny jest od możliwości, a także upodobań. Warto zmierzyć wnękę i zastanowić się, czego potrzebujemy i co się nam podoba.