Beton towarowy jest surowcem budowlanym, który powstaje wskutek zmieszania kruszyw – drobnego i grubego, cementu, wody oraz różnych dodatków uszlachetniających. Produkuje się go na węzłach betoniarskich i dostarcza w wyznaczone miejsce w betonowozach bądź w samochodach samowyładowczych. Tego typu beton jest sprawdzony, ma odpowiednie parametry i cechuje go wytrzymałość oraz plastyczność. W przeciwieństwie do betonu ukręconego samodzielnie w betoniarce.

Zastosowanie betonu towarowego

Powszechnie beton towarowy wykorzystuje się w budownictwie. Głównie do tworzenia elementów konstrukcyjnych domów, budynków i dróg. Dzięki swojej wytrzymałości doskonale spełnia się jako surowiec na elementy nośne tj. fundamenty, wieńce, ściany, słupy oraz stropy. Dlatego powinien być wysokiej jakości.

Ile kosztuje?

Firmy zazwyczaj nie podają ceny na swoich stronach internetowych. Jednak zawsze warto zadzwonić i negocjować ją. Do podanej kwoty zawsze należy doliczyć podatek 23% lub 8%. Ta druga opcja jest dostępna po okazaniu pozwolenia na budowę. Zazwyczaj cena transportu jest wliczona w cenę, ale powinniśmy dokładnie omówić tę kwestię. Jeżeli chcemy skorzystać z pompy do betonu, to również należy dopytać o dopłatę.

Zamów beton towarowy u renomowanego producenta

Jeżeli chcemy mieć pewność, że beton jest dobrej jakości, możemy zapytać o certyfikaty. Każdy producent powinien dostarczyć nam z betonem dokument tzw. WZ, która musi zawierać tego typu informacje. Renomowaną firmą, która dysponuje bardzo nowoczesnym, sterowanym komputerowo węzłem betoniarskim firmy ELKON, produkującym mieszanki betonowe od B - 1,5 do B – 60 jest SOLTRADE Sp. J.. Technologia ta pozwala na szybsze realizowanie dostaw oraz na dostosowanie oferty do wymagań rynku. Chcąc zapewnić klientom najwyższą jakość produktów, parametry betonu są regularnie sprawdzane przez laboratorium, a do produkcji wykorzystuje najwyższej jakości surowce. Specjalizuje się ona w produkcji:

  • betonów zwykłych towarowych klasy C8/10 - C40/50,
  • betonów drogowych,
  • betonów jamistych,
  • betonów do prefabrykatów,
  • betonów posadzkowych
  • betonów posadzkowych ze zbrojeniem rozproszonym,
  • stabilizacji i podbudów,
  • zapraw i jastrych.