Rodzajów szkła wykorzystywanego przy wykańczaniu budynków oraz ich wnętrz jest wiele. Wyróżnić można m.in. szkło lacobel czy też szkło float. Drugie z nich jest najbardziej popularne na rynku. Zawdzięcza to swoją gładką powierzchnią, która pozbawiona jest zniekształceń optycznych. Zaletą szkła float jest również to, że jest przezroczyste. Niestety nie jest pozbawione zielonkawego odcienia, co uważane jest często za wadę. Inwestorzy, którzy chcą zatem czystego i bezbarwnego szkła, powinni zainteresować się rodzajem OPTIWHITE.

Szkło OPTIWHITE, czyli ulepszone szkło float

Szkło OPTIWHITE to wysokiej klasy szkło float, które pozbawione jest dużej zawartości żelaza w swojej strukturze. Dzięki temu nie ma ono charakterystycznego zielonkawego odcienia i jest w 100% przezroczyste oraz bezbarwne. Szkło OPTIWHITE wyróżnia się też niebywale wysokim współczynnikiem przepuszczalności światła i energii słonecznej. Z tego względu mówi się o nim jako o szkle float podwyższonej jakości. Niekiedy szkło OPTIWHITE nazywane jest też szkłem bezbarwnym białym.

Dużą zaletą tego rodzaju szkła jest to, że można z powodzeniem stosować go zarówno wewnątrz budynków, jak i zewnątrz. Panele szklane OPTIWHITE podlegają również wszystkim typom obróbki, co stwarza szerokie możliwości projektowe. Na tafli szkła można zatem wykonywać nadruki, grawerunki czy nawet perforacje. Jeśli chodzi zaś o dostępne grubości materiału OPTIWHITE, warto pamiętać, że tworzony jest on standardowo w wersjach 4, 5, 6, 8, 10, 12, 15 i 19 milimetrów. Specjaliści z takich pracowni szklarskich jak MAJSTER GLASS mogą jednak wykonywać konstrukcje grubsze ze szkła OPTIWHITE, również z wykorzystaniem metody klejenia.

Zastosowanie szkła OPTIWHITE

Jak już wspomniano, szkło OPTIWHITE świetnie nadaje się do aranżowania budynków od wewnątrz, jak i od zewnątrz. W drugim przypadku warto białe przezroczyste panele zastosować jako obudowy portali, klatek schodowych czy nawet całych elewacji. Można z nich wykonać również witryny sklepowe, systemy drzwi przesuwanych oraz zadaszenia. Pamiętać wtedy należy o tym, by konstrukcje były zabezpieczone na wypadek aktów wandalizmu czy prób włamania. Zawsze należy wybierać zatem szkło wykonane dodatkowo w wersji hartowanej.

Tafle szklane bezpieczne ważne są również przy aranżowaniu wnętrz restauracji, hoteli, mieszkań, domów czy biurowców. W różnych pomieszczeniach inwestorzy chętnie bowiem montują wytrzymałe na uszkodzenia szkło OPTIWHITE przygotowane w formie:

  • szklanych podłóg,
  • blatów kuchennych,
  • blatów meblowych i stołowych,
  • ścianek działowych,
  • kabin prysznicowych walk-in,
  • balustrad,
  • stopni i podestów schodowych.

Szkło OPTIWHITE sprawdza się zatem niemalże przy każdym projekcie. Szczególnie poleca się je wybrać tam, gdzie pożądane jest naturalne zabarwienie, transparentność konstrukcji oraz czystość barw. Szkło OPTIWHITE chętnie stosują m.in. projektanci wnętrz awangardowych, skandynawskich, klasycznych, nowoczesnych i industrialnych.