Tarcica jest głównym surowcem w branży budowlanej. Ma ona szerokie zastosowanie. Nada się do prac stolarskich. Używa się ją też do produkcji okien, podłóg, drzwi. Możesz ją dostać w Jan Dadał Usługi Tartaczne. Z tego artykułu dowiesz się więcej szczegółowych informacji na jej temat. Poznasz jej podział. Zdasz sobie także sprawę, dlaczego tak ważny jest jej sposób przechowywania.

Jak wygląda produkcja tarcicy?

Tarcica uzyskiwana jest poprzez rozpiłowanie podłużnego drewna okrągłego. Oznacza to nic innego, jak przeprowadzenie procesu przetarcia go równolegle do jego podłużnej osi. Produkcja odbywa się na trakach pionowych lub taśmowych, które dostosowane są do kłód. Warto sobie także uświadomić, że ten surowiec dzieli się na różne rodzaje. Podział dokonany jest ze względu na stopień obróbki oraz na wymiar. W tym pierwszym można rozróżnić np. tarcicę: obrzynaną i nieobrzynaną. Istotną sprawą jest także suszenie jej, które musi zostać przeprowadzone przed sprzedażą. W wyniku tego procesu, osiąga ona wilgotność zbliżoną do tej, w której będzie użytkowana. Warto także wspomnieć o tym, że zyskuje też odporność na działanie czynników pochodzenia abiotycznego i biotycznego. Odpowiedni sposób przechowywania tarcicy jest istotny. Dzięki temu może ona później zachować swoje pierwotne właściwości.

Do czego stosowana jest tarcica?

Ten surowiec drewniany idealnie sprawdzi się do elementów konstrukcyjnych. Wymagana jest bowiem ich duża wytrzymałość. Będą to przykładowo belki, krawędziaki, które używane są do przenoszenia obciążeń z dachu na ściany domu. Tarcicę możesz dostać w Jan Dadał Usługi Tartaczne. Dużą jej zaletą są właściwości termiczne. Jest ona odporna na wysokie temperatury. Produkt ten wykorzystywany jest również w przemyśle podłogowym i meblowym. Stanowić może również materiał do wykonywania okien. Znajduje też zastosowanie w branży budowlanej i papierniczej.

Profesjonalizm w dziedzinie drewna i jego obróbki

Jan Dadał Usługi Tartaczne specjalizuje się w świadczeniu najwyższej jakości usług tartacznych. W swojej ofercie posiada szeroki asortyment produktów, takich jak więźba dachowa, tarcica iglasta i liściasta, deski, a także impregnacja drewna. Dodatkowo firma zajmuje się produkcją podbitek dachowych oraz desek podłogowych. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firma oferuje również suszenie drewna na zamówienie oraz transport materiałów do klienta. Jako uzupełnienie swojej oferty, Jan Dadał Usługi Tartaczne prowadzi także sprzedaż maszyn do obróbki drewna, co sprawia, że jest to kompleksowe rozwiązanie w zakresie obróbki i wykorzystania drewna.