Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego nie może być przypadkowy. Jeśli zależy Ci na trwałym, estetycznym, a także niedrogim poszyciu, wybierz blachodachówkę. Materiał ten znakomicie podkreśli charakter Twojego domu i to niezależnie od tego, na jaki kształt dachu się zdecydujesz. Przedstawiamy największe zalety blachodachówek!

Jakie rodzaje blachodachówek są dostępne na rynku?

Blachodachówka jest jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych, a jej producenci dokładają wszelkich starań, by inwestorzy mieli w czym wybierać. W sklepach można znaleźć między innymi blachodachówkę falistą, która z wyglądu przypomina dachówkę ceramiczną. Cechuje ją lekkość, co sprawia, że ten typ blachodachówki znakomicie nadaje się jako nowe poszycie do starych konstrukcji dachowych. Dlaczego? Niska waga blachodachówki falistej nie obciąży więźby, co mogłoby negatywnie wpłynąć na jej stan techniczny.

Składy budowlane mają w sprzedaży także blachodachówkę trapezową, która posiada charakterystyczne tłoczenie układające się na kształt trapezu, blachodachówkę płaską oraz blachodachówkę-karpiówkę. Ta ostatnia kosztuje najwięcej, gdyż jej specjalna konstrukcja gwarantuje maksymalną szczelność dachu. Z kolei blachodachówka płaska świetnie sprawdzi się w nowoczesnym, minimalistycznym budownictwie, aczkolwiek jej montaż wymaga wiedzy i doświadczenia.

Korzyści wynikające z zakupu blachodachówki

Ten typ pokrycia dachowego bardzo dobrze sprawdza się w polskich warunkach klimatycznych. Do Jakościowa blachodachówka charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki atmosferyczne. Nie ulega korozji i jest trwała. Jak przekonują dekarze z firmy Majerowie, żywotność blachodachówki szacuje się na 25-30 lat. W dodatku jest to pokrycie, które nie wymaga uciążliwej konserwacji. W zasadzie samo się czyści, a drobne usterki można łatwo naprawić.

Jak już wspomnieliśmy, blachodachówka to wyjątkowo estetyczne, stalowe pokrycie dachu. Produkt dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej i wzorniczej, dlatego bez trudu dopasujesz go do elewacji i stylu swojego domu. I co najważniejsze – zakup blachodachówki nie spustoszy Twojej kieszeni. Biorąc pod uwagę fakt, że pokrycie dachowe stanowi ważną część budżetu na budowę domu, jest to argument, który w większości przypadków przekonuje inwestorów do podjęcia ostatecznej decyzji o wyborze blachodachówki.