Piękny i dorodny ogród, to przede wszystkim zadbana roślinność. Aby nasz prywatny zakątek prezentował się okazale, warto postawić na różnego rodzaju florę z dobrego źródła. Zarówno rośliny pienne, jak i pnącza, trawy oraz byliny dostępne są w ofercie Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Andrzej Bulewicz z Babiaku w woj. wielkopolskim. Dlaczego warto stawiać na produkty z takich miejsc? Przeczytaj artykuł i poznaj zalety kupowania zieleni od profesjonalistów!

Czym charakteryzują się rośliny z profesjonalnych szkółek?

Kupując różnego rodzaju sadzonki, często stajemy przed trudnym zagadnieniem, jakim jest odpowiednia pielęgnacja danego gatunku. Dobrym rozwiązaniem jest więc zakup roślin bezpośrednio ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Andrzej Bulewicz. Da to nam pełen zakres informacji na temat tego, w jakich warunkach się one rozwijały oraz czego im potrzeba do prawidłowego wzrostu. Dodatkowo będąc w tego typu miejscu, możemy skorzystać z pomocy pracujących na miejscu ekspertów. Specjaliści chętnie podpowiedzą jak właściwie pielęgnować konkretne drzewa krzewy, pnącza czy trawy i byliny.

Jak podkreśla pracownik firmy: Niektóre gatunki potrafią rozrosnąć się do sporych rozmiarów dlatego, warto dokładnie przemyśleć zakup i dobrać rośliny do rozmiarów ogrodów czy działek.

Jaka roślinność jest dostępna w szkółkach roślin? 

Szkółki roślin najczęściej oferują drzewa i krzewy. Te są dostępne w opcji z bryłą korzeniową lub w kontenerach czy pojemnikach. Poza tym w ich asortymencie można znaleźć pnącza, trawy i byliny. Bez względu na typ zieleni, wszystkie występują w wielu typach i różnych rozmiarach. Dla przykładu w przypadku drzew występują zarówno w gatunkach liściastych np. dąb, klon, buk czy lipa, jak i iglastych m.in. cis, sosna, świerk. W przypadku krzewów wyróżnia się bukszpan, dereń, grab, leszczyna, róża itd.

Warto dodać, że rośliny nabywane bezpośrednio ze szkółek drzew i krzewów ozdobnych są nie tylko idealnie zadbane i pielęgnowane w odpowiedni sposób. Dodatkowo ich wybór jest naprawdę duży, a cena bardzo korzystna.