Planujesz budowę domu w miejscu, gdzie nie ma możliwości podłączenia się do miejskiej kanalizacji? W tej sytuacji konieczny będzie zakup oraz montaż przydomowego zbiornika na nieczystości. Na rynku dostępne są dwa popularne rodzaje szamb - mowa tu o szambach betonowych oraz zbiornikach wykonanych z tworzyw sztucznych. Zobacz, kiedy i dlaczego warto wybrać szambo betonowe.

Zalety zbiorników betonowych

wiele osób decyduje się na wybór zbiornika na nieczystości wykonanego z betonu kierując się jedynie jego ceną. Co prawda, zbiorniki wykonane z betonu rzeczywiście zazwyczaj są tańsze niż ich odpowiedniki z tworzyw sztucznych, nie jest to jednak jedyna zaleta szamb betonowych.

Szamba betonowe produkowane są jedynie z wysokiej jakości i cechujących się najwyższą szczelnością mieszanek betonowych. Wytwarza się je jedynie z naturalnych składników – kruszywa, wody oraz spoiwa, czyli cementu – co sprawia, że proces produkcji zbiornika jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Są one odporne na działanie nawet agresywnych środków chemicznych oraz przesiąkanie wody. Wysoka szczelność tego rodzaju uniemożliwia ściekom przedostawanie się do środowiska zewnętrznego i jego zanieczyszczanie, jest więc to również rozwiązanie bardzo ekologiczne. Producenci zbiorników betonowych, tacy jak firma Septic dbają o to, by wyroby te były również odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wytrzymywały nawet bardzo duże obciążenia.

Kolejnym atutem tego typu zbiorników jest również ich znaczny ciężar, mogący wynosić nawet kilka ton. Tak skonstruowane szambo nie ma szans się przemieszczać i powodować przykrych niespodzianek jego użytkownikom.

Kiedy warto wybrać szambo betonowe?

Zbiorniki wykonane z betonu to dobre rozwiązanie dla każdego, kto nie ma możliwości  podpięcia działki do miejskiej sieci kanalizacyjnej, jednak szczególnie dobre sprawdzają się w sytuacji, gdy otoczenie zmusza nas do montażu zbiornika na drodze dojazdowej do garażu, co zdarza się często w przypadku działek o niewielkiej powierzchni.

W tej sytuacji wybór zbiornika betonowego jest jedyną bezpieczną możliwością. Ze względu na swoją wagę nie ulegnie on uszkodzeniom ani wyparciu po opróżnieniu zbiornika, jak dzieje się często w przypadku zbiorników lekkich, wykonanych z tworzyw sztucznych. szamba betonowe dzięki swojemu ciężarowi nie ulegają ciśnieniu hydrostatycznemu, pozostając na swoim miejscu.

Choć montaż zbiornika betonowego nie jest prosty i wymaga specjalistycznej wiedzy, wiele firm zajmujących się produkcją i projektowaniem zbiorników na nieczystości oferuje swoim klientom również profesjonalny montaż zbiornika. Warto skorzystać z takich kompleksowych usług i cieszyć się bezproblemowym korzystaniem z urządzeń sanitarnych i kanalizacji.